Poradí mi někdo?



host - 204.1 (?)
14.10.2007 10:16
Jestli máte hodně peněz můžete koupit travní koberec předpěstovaný a máte trávník hned hotový jen ho položit na připravenou plochu podsypet dobrou zemí a zalít  za 14 dní je zakořeněný levnější bude počkat do jara a zasýt semena kdyby byla zima jako v loni tak tráva rostla ještě v listopadu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 166.74 (?), 13.10.2007 17:39, zobrazeno: 18898x
Je možné ještě teď  vysévat trávu? Dnes nám urovnali terén kolem RD navezenou ornicí a nechceme až do jara chodit po blátě. Na obalu od travního semene je doporučení, že se seje do poloviny září. Děkuji za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.118 (?), 13.10.2007 20:10
Riskujete vymrznutí kořínků a semeno se zničí. Pokud vsadíte jako já na mírou zimu (letos), tak zasejte. Nebude to nic moc, do zimy stejně budete na blátě, ale na jaře máte náskok. Myslím si ale, že pokud nemáte tarvní semeno skoro, nebo úplně zadarmo, nadělejte na tom hráběmi ornamenty a běžte domů. Myslím si že letos to je vyhazování peněz. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.74 (?), 14.10.2007 9:42
Moc děkuji za skvělou odpověď. Ráno jsme měli 2 st. pod nulou, jinovatka všude, takže dáme ty ornamenty . Přeji vám hezký den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 14.10.2007 10:16
Jestli máte hodně peněz můžete koupit travní koberec předpěstovaný a máte trávník hned hotový jen ho položit na připravenou plochu podsypet dobrou zemí a zalít  za 14 dní je zakořeněný levnější bude počkat do jara a zasýt semena kdyby byla zima jako v loni tak tráva rostla ještě v listopadu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.26 (?), 7.4.2008 12:07

Nápad s ornamenty fakt nemá chybu :-))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 14.10.2007 12:20
Jsem starý nedočkavec, takže bych trávník asi vysel ještě letos, pokud nejde o mnoho arů. Do poloviny října, si myslím, to ještě jde. Ranní mrazíky semeno ani trávník nezlikvidují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.234 (?), 14.10.2007 14:28
U nás zemědělci včera seli obilí, jestli se oni nebojí, že jim pole vymrzne, nebál bych se ani já, že vymrzne tráva. Jiná věc, je ta, že stejně bude do jara chodit po blátě, protože i když tráva vzejde a vyroste nebude to trávník ve smyslu, že po něm můžete chodit, bude to slabá travička, ale na jaře bude mít náskok před trávníkem vysazeným na jaře a tak budete mít trávník, který je k něčemu o pár týdnů dřív.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 16.10.2007 21:07

Jsem také pro okamžité vysetí travního semene. Třeba bude ještě nějakou dobu teplo a vyklíčí... Pokud ne, vyklíčí na jaře hned jak to půjde.

A k založení trávníku drnováním: myslím, že to není úplně luxus, který si nemůže skoro nikdo dovolit. Ostatně - nemusí se pokládat koberec na celou zahradu, ale postačí třeba jen pár metrů kolem terasy, u vchodu apod. a zahrádka hned vypadá jinak. Není na tom ani nic složitého: podklad se připraví stejně jako pro výsev trávníku - rovný, přiměřeně utužený, jen cca o 3 cm nižší úroveň než pro výsev; na tento podklad se už pokládají zakoupené sloupnuté drny o tloušťce cca uvedených 3 cm. Pak uválet a DŮKLADNĚ ZALÍT  a to je asi tak vše. V mnoha zahradnictvích a zahradních centrech dnes již rolované trávníky nabízejí, tak se poptejte v okolí.

Přeju hodně úspěchů. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.35 (?), 17.10.2007 8:30
Nevím kde bydlíte, ale v Nahořanech (okr. Náchod) pěstují travní koberce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.74 (?), 17.10.2007 21:22
Moc děkuji všem za rady, na části zkusím ještě sít. Po travních kobercích se podívám, jsem z okresu Plzeň jih. Snad někam poblíž tahle vymoženost dorazila. Mirka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika