Popenec v trávníku



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
17.8.2017 15:18

Ono je to jedno, protože za sucha, jakové tu máme my, uschne a není hezký ani ten popenecfrown Už jsme s mužem přemýšleli, jestli ho nenechat, jako tu náhradu trávníku, ale za jedno: rozlézá se mi všude do záhonů s kytkama, konkuruje jim a řekla bych, že i vlhkost bere, za druhé jak píšu, ani v tom trávníku není pořád hezký. A občasným sekáním nedovolíte, aby se rozlézal? A to jak? Je tak nízký, že nějaké sekání je mu úplně šumák. Už mi z trávníků leze do štěrkových cest, kde se mi zatím daří ho odtrhávat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 168.4 (?), 17.8.2017 10:41, zobrazeno: 11222x

Velice se rozlezl po celé zahradě. Nyní mám dilema, zda ho vytrhávat (je vůbec šance se ho takto zbavit?) nebo nechat dále bujet (je taky zelený :-)  ). Chemická likvidace nepřipadá v úvahu - trávník není jen tráva (převážně kostřavy, jílek, lipnice), ale jetelotravní směs (jetel plazivý). Takže otázka zní, zda pěstovat jetelopopencovotravní směs :-) Rozloha trávníku je asi 500 m2.

Co si o tom myslíte? Díky za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.5 (?), 17.8.2017 11:11

Tak z toho jsem taky na nervy, mám ho pod borůvkama, rybízama a taky kdekoliv se v trávníku utvoří místečko, je tam. Zatím ho vytrhávám, ale vypadá to spíš, že mu dělám prostor, aby se víc rozrostl. Taky uvítám radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 11:13

Tak pokud to máte směs, tak bych vůbec neřešila, to už je zhruba jedno, co všechno tam roste, ne? Navíc jsem si jistá, že se vám tam časem dostanou i jiné nežádoucí rostliny, takže buď budete muset směsku tolerovat a nebo to vzít selektivním herbicidem nakonec všechno. Já bych ráda měla jen trávník, ale mám také popenec všude. Použila jsem tu doporučený Garlon... beze změnynoMožná by na popenec pomohl nějaký ten vyhrabávač trávníků...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.150 (?), 17.8.2017 11:37

Já ho naopak pod keře, rybízy atd. úmyslně sázím. Výborná půdopokryvná rostlina. Při kvetení je i velmi pěkný a voní po mátě. Taktéž dávám i pár listů do salátu. Má plytké a nepříliš husté kořeny, takže narozdíl od trávy nekonkuruje mladým keřům a stromkům. Co je podstatné - drží pod sebou vlhko, díky čemuž mohu snížit množství vody na zalévání. 

Zrovna na vašem místě, paní Konvalinko, bych jej nehubil, když si neustále stěžujete na sucho ;-)

V trávníku mi nevadí, mám tam stejně směsku a občasným sekáním stejně nedovolíte, aby se moc rozlézal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 15:18

Ono je to jedno, protože za sucha, jakové tu máme my, uschne a není hezký ani ten popenecfrown Už jsme s mužem přemýšleli, jestli ho nenechat, jako tu náhradu trávníku, ale za jedno: rozlézá se mi všude do záhonů s kytkama, konkuruje jim a řekla bych, že i vlhkost bere, za druhé jak píšu, ani v tom trávníku není pořád hezký. A občasným sekáním nedovolíte, aby se rozlézal? A to jak? Je tak nízký, že nějaké sekání je mu úplně šumák. Už mi z trávníků leze do štěrkových cest, kde se mi zatím daří ho odtrhávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.8.2017 17:38

Je to jedno z největších svinstev na zahradě, Naštěstí na to celkem dobře zabírá Bofix v silnějších koncentracích. Sekání mu nevadí, pomáhá vertikulace.  I po několika letech výše popsaných postupů je na mé zahradě stále hojný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 17.8.2017 17:48

Takže vlasně nefunguje nic...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 18:07

Ostatně... jako na většinu plevelů. Jsem už jak mladý chemikangry Přesličku hubím štětečkem každoročně... neúspěšně, jen jí přibívá a dál a dál v dalších záhonech(na tu snad neplatí ani to suchodevil) To samé pýry v kytkách + šílená třtina křovištní - tam by měla být likvidace v pohodě, protože existují snad 3 postřiky. Všechny už vyzkoušené a ani jeden zatím nezabral. Připadám si jak úplný bl.ec, ale prostě ani přes několikaleté stříkání pryč nejsou, ba se pořád šíří dál a dál záhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.8.2017 18:12

He, he. kvůli neschopnosti hubit přesličku ji evropská komise vyjmula ze seznamu invazivních druhů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 17.8.2017 18:23

Na preslicku pouzivam Casoron G jsou to takove granulky vyrabi agro   bio Opava    casoronem jsem ji znicil   doufam ze ji jeste vyrabeji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika