Lipnice roční



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?)
27.7.2017 10:30

Targu jsem primárně zkoušel kvůli něčemu jinému než lipnici roční, byť tam nějaká lipnice také byla, ale je to již několik let. Nicméně pokud máte trávník složený z kostřav, jílků a lipnic lučních, což asi budete mít, tak je Targa nepoužitelná. Lze jí používat pouze v trávnících složených z kostřav to byl můj případ. Co si pamatuji, tak nástup účinku byl tak za týden až 14 dní a zasáhla kromě kostřav vše ostatní, u kostřav se zpomalil růst. Po nějakém čase však došlo k částečnému obnovení trav co jsem tam nechtěl, tedy nějaké výsledky to přineslo, ale nic 100 % a trvalého. U Targy je hrozně důležitá přesná dávka a jak jsem psal výše je to každého volba a jeho riziko. Pokud lipnice tvoří pouze lokálně tzv. "koláče" a není jich většina, tak bych snad raději vyrýpnul celé to kolo kde roste, doplnil substrátem, zeminou atd a nově osel. Nebute to nic estetického, ale za měsíc se to srovná. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 26.7.2017 15:27

Večerní zálivka je obecně vžitý "nešvar", pramenící z dob kdy nebyly moc rozšířené závlahové systémy a jinak to vlasně nešlo. Je potřeba si uvědomit, že pokud je každý den trávník morký, především jeho horní část kde je stařina, plsť, celou noc tak to není nic dobrého. Pokud je navíc na slunném místě a je horko, tak ideální podmínky pro plísně. Když se zalévá ráno, tak jednak smejete rosu a díky slunci horní mokrý povrch rychle uschne. Trávník má být zalitý do hloubky a ne jen povrchově. Povrchová zálivka + horší půda pak vede např. k tomu, že Vám část trav koření jak jste sám viděl. 

Když je opravdu teplo, trávník je hodně na slunci, tak klidně potřebuje těch 60L vody na m/2 za týden. Pokud má být tedy krásně zelený. Hodně bude záležet jak moc má hluboko kořeny, pokud má mělký kořen tak je na vodě defacto závislý o to více. Studna, vrt, řeka apod. je logicky nutné, zalévat jej z řadu je nesmysl jak finanční tak i "etický".

Stomp 330E se dávkuje cca 40-50 ml/ na 5 L vody a 100m/2. Nicméně v ČR Vám dle legislativy Stomp asi nikdo neprodá, musíte na něj mít osvědčení. Lze jej koupit na jednom slovenském e-shopu, asi jiná legislativa. Veškeré informace, popis, dávkování atd. získáte na agromanualshopu. Odkaz Vám vložit nemohu, není to zde povolené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 26.7.2017 16:03

Ten Stomp 330E jsem nasel. Ale píše se u něho že to je selektivní herbicid. Je to ono? abych tím nezničil celý trávník. Tím Stompem omezím tedy jen klíčivost takže ty co jsou už vzrostlé tak musím jen mechanicky. Pomohlo by to nechat bud v zime vymrznout nebo v léte nezalevat a nechat to vypálit? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 26.7.2017 16:14

Jeste jsem na te stránce nasel postrik Sencor Liquid ktery by mel lipni rocni likvidovat. Nemate nedko zkusenost? Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 26.7.2017 17:43

Stomp na vzorstlou trávu (jílky, kostřavy, lipnice luční) nemá žádný vliv, nebude mít ani na vrostlou lipnici roční. V zimě Vám nic nevymrzne a vyschnutí, nevím jak to chce provést když píšete, že ji máte všude, navíc lipnice roční byť má mělký kořen tak přežije hodně, tedy teoretická myšlenka by se stejně minula účinkem. V tomto případě platí trochu přísloví pozdě je bycha honit :-). Dělejte často vertikutaci, zalévejte jak Vám radím a k tomu můžete ideálně v září postříkat trávník Stompem. Dále sekejte často ostrou sekačkou na nižší výšku, pokud se nechává lipnice vykvést tak je to pak opravdu těžké. Celkově je to vše o dodržování zásad správné péče o trávník. Poslední možnost je se na Lipnici vykašlat a smířit se sní. Pokud se seče na nízko a ideálně vřetenovkou tak udělá docela pěkný trávník :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 26.7.2017 18:45
Ja bych se sni i smiril😃 Kdyby mela stejnou barvu. V mym tmave zelenym travniku vypada hrozne😫😫. Dekuji vam za rady a casem se ozvu jak to vypada. Stim postrikem Sencor Liquid zkusenost nemate? Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.30 (?), 26.7.2017 21:19
Dobr vecer. Martine vy jste tu Targu zkousel jak pisete? Pomohla?dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 27.7.2017 10:30

Targu jsem primárně zkoušel kvůli něčemu jinému než lipnici roční, byť tam nějaká lipnice také byla, ale je to již několik let. Nicméně pokud máte trávník složený z kostřav, jílků a lipnic lučních, což asi budete mít, tak je Targa nepoužitelná. Lze jí používat pouze v trávnících složených z kostřav to byl můj případ. Co si pamatuji, tak nástup účinku byl tak za týden až 14 dní a zasáhla kromě kostřav vše ostatní, u kostřav se zpomalil růst. Po nějakém čase však došlo k částečnému obnovení trav co jsem tam nechtěl, tedy nějaké výsledky to přineslo, ale nic 100 % a trvalého. U Targy je hrozně důležitá přesná dávka a jak jsem psal výše je to každého volba a jeho riziko. Pokud lipnice tvoří pouze lokálně tzv. "koláče" a není jich většina, tak bych snad raději vyrýpnul celé to kolo kde roste, doplnil substrátem, zeminou atd a nově osel. Nebute to nic estetického, ale za měsíc se to srovná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 27.7.2017 11:11

Dobrý den. děkuji za info. No ja to mám zatím lokálně ale dost. A ta lipnice nezahyne časem když bych každý rok stříkal Stompem aby nesemenila? Ještě mi pani na tom slovenským webu radila že na to pomůže Puma Extra ta by lipnici roční měla zahubit a ostatní trávy nechá. Prý se dá ještě v Polsku, Rakousku a Madarsku sehnat. Máte o ní nějaké info? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 27.7.2017 11:59

Lipnice sama časem určitě nezahyne. Ostatní druhy JV, KČ, které vesměs v okrasném nízko sečeném trávnku vůbec nesemení rostou pořád. Puma extra prý účinkuje a může se používat v trávnících kde je jílek, kterému nevadí. Pokud máte trávník s převahou jílků tak to možná stojí za pokus. Informace co mám jsou však pouze od ostatních a z odborné literatury. Já jelikož jílky v trávníku nemám jsem Pumu neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 27.7.2017 12:53

Smes má ze šlechtitelské stanice větrov 6:3 rekreační luxusní tmavá nyní 4:3. Bohužel si myslím že tam je převaha kostřav. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika