plíseň v trávníku



Vojta - (1) 
24.5.2007 15:56, zobrazeno: 24409x

Každý rok v létě, letos již nyní, se v trávníku objeví menší plochy odumřelé trávy, které vypadají jako uschlé.Při vytržení trávy z poškozeného místa je vidět ve spodní části "hmota" růžovo-oranžové barvy (plíseň?).Stále se toho nemohu zbavit, trávník jsem i důkladně v zimě vápnil...., pravidelně trávník zalévám.Přesto se toto každým rokem opakuje. Poradí mně někdo?

Vojta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.160 (?), 9.6.2007 19:22
Dnes jsme to samé zjistili při sečení i na našem trávníku, tak jsem hledala radu a našla jsem toto: http://www.agromanual.cz/cz/atlas/choroby/choroba/rez-travni.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.6 (?), 18.6.2007 16:51

I já mám každoročně tento problém. Našla jsem níže uvedené i s fotkou. Příčiny ale nesouhlasí: u nás je velké sucho, 2x ročně vertikutátoruji,  zalévám vodou z čističky, takže dusík by tam měl být také (asi jsou to spíš dusičnany).

http://www.luko.biz/regenerace-choroby.html

Kornatka travní – Laetisaria fuciformis Ke zvýšenému výskytu tohoto houbového onemocnění přispívá dlouhodobé zamokření a nedostatečná výživa dusíkem. Nejprve se objevují nepravidelné skvrny v trávníku, které později žloutnou a dostávají slámovitou barvu. Často se uprostřed těchto ostrovů vyskytují i zdravé rostliny. Objevují se růžově zbarvené chomáčky vatovitého mycelia. K těmto projevům dochází zpravidla na podzim, jsou však pozorovány i v průběhu léta. Profylaktická ochrana spočívá v optimální závlaze, omezení plstnatění trávníku a ve vhodném pravidelném hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.6 (?), 26.6.2007 15:23

Dnes jsem našla, že pomoci by snad měl přípravek Heritage.

Míša.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 26.6.2007 15:55
Ak ide o rez travní, tak tam musí byť medzihostiteľ - mahónie a berberis. Bez tohoto medzihostiteľa sa rez neprenáša na traviny (a obiloviny). Nie všetky berberis a mahonia sú hostiteľmi. Zoznam "zakázaných druhov" je napr. http://www.ars.usda.gov/Main/docs.htm?docid=9751

Ak máte niektorý druh, tak by ste ho mali zlikvidovať. Ak ho má sused, tak to je problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.9 (?), 11.7.2008 21:46

Kvůli suchým flekům v trávníku jsem trávník postřikovala přípravky proti plísním: rovral, falkon, heritage, ale bez výsledku. Když vyryju drn, vidím v kořenech bílá vlákna, takže houba je zřejmě v kořenech. Nebylo by lépe příslušná místa něčím zalít, třeba roztokem modré skalice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.3 (?), 3.7.2009 20:56

Myslim si že modrá skalice neni to pravé POZOR! Roztok jsem použil na mechy a ty pekne uschly tak asi to nebde to pravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika