Plíseň sněžná - je úplně všude, co s ní?



host - 136.166 (?)
3.3.2011 21:39
A to ste odpredvlani s tými holými miestami nič nerobili? Tak to už sa naozaj nezregenerujú. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.197 (?), 10.3.2009 21:30

Dneska jsem se na to koukal - plíseň seschla a udělal na povrchu trávníku něco jako "škraloup", pod ním se klube nová tráva.

Rád bych to projel vertikutátorem, posbíral hmotu a násl. použil hnojivo ENTEC 26 (26 N + 13 S).

Je to tak správně? Nemusím se bát použití vertikutátoru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 11.3.2009 6:56

Verikutátor jako všzachraňující prostředek se mi nezdá.  Naopak, po zimě jsou kořínky travin vytahané mrazem z půdy, je vhodné je přimáčknout. To se dělá válcováním.  Pak dobře odnoží a porost se zahustí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.197 (?), 11.3.2009 8:04

Asi záleží na substrátu - já bych se na té své jílovici nikdy neodvážil válcovat (ale možná je to jen blbý předsudek). Tím vertikutátorem jsem chtěl vytahat a roztrhat "škraloupy" od seschlých a odumřelých zbytků trávy. Samozřejmě méně "drastické" by bylo jen prohrabat, právě proto se ptám, zda mám vyrazit s hráběmi anebo vertikutátorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.116 (?), 5.3.2010 19:53

O hnojivo Prolanda jsem slysel chvalu. Da se v Cechach sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 3.3.2011 15:48

Na podzim jsme vůbec nehnojili, máme sněžnou plíseň na 60% plochy trávníku, rovněž i sousedé z širokého okolí (okres Praha - západ), každý pečujeme o trávník jinak a dopadli jsme stejně, ještě letos máme holá místa z předloňské zimy od sněžné plísně, podle mě se samy tak obrovské plochy nezregenerují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 3.3.2011 15:53
praha východ, plíseň sněžná v nedohlednu nebo jen malinké místo, bez podzimního hnojení. Na podzim posečeno na 4cm. Letos chci zkusit posečení na 2,5cm s logikou, že pár cm trávy vs promrznutí nemá smysl a alespoň se nemá kde utvořit plíseň...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 3.3.2011 16:01

Letos je jí hodně, jen jsem to vyhrabala ostrými železnými hráběmi, ono se to za pár dnů hezkého počasí spraví (ale mám obyč.trávník, ne angl.).     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.166 (?), 3.3.2011 21:39
A to ste odpredvlani s tými holými miestami nič nerobili? Tak to už sa naozaj nezregenerujú. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.220 (?), 24.3.2009 19:56

Vertikutací bych odstranil staré zbytky, dosel, s válením bych váhal v tomhle mokru. Z popisu lokality vyplývá, že se jedná o ideální místo pro plíseň sněžnou - kromě zlepšování půdy, bych uvažoval o změně skladby trávníku. Psinečky a jílky jsou k plísni velmi náchylné, já bych sáhl po kostřavách.

ad hnojení: Draslík v létě zlepšuje hospodaření s vodou a na podzim také odolnost vůči chorobám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 24.3.2009 20:03

klasická ortodoxní péče o trávník - vertikutace, aerifikace, pískování, hnojení, p ískování. stále dokola.

Viz zdejší diskuse na téma trávník, mech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika