Pískování trávníku - jaký písek lze použít



SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?)
27.5.2010 13:14

No tak ještě jednou:

frakce 0-4 je "potěrák" a není vhodná.

Ale mají Písek bílý Kaznějov 0-1 420,-Kč, tak v čem je problém?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 43.253 (?), 27.5.2010 12:52

mam v blizkosti stavebniny kde ho maji ale maji pouze variantu bílý Kaznějov 0-4 za 385,-Kč/t. Koukal jsem na nej a nezda se mi az tak jemny, resp. je skoro stejny jako mam v akvariu koupeny baleny pod onacenim 0.8mm

je tedy vhodny frakce Kaznejov 0-4?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?), 27.5.2010 13:14

No tak ještě jednou:

frakce 0-4 je "potěrák" a není vhodná.

Ale mají Písek bílý Kaznějov 0-1 420,-Kč, tak v čem je problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.253 (?), 27.5.2010 16:27

aha, myslel jsem ze to oznaceni 0-1 je ta jemnejsi varianta a 0-4 ta vetsi... tim padem predpokladam ze ten vetsi muzu s radosti pouzit.

takze dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 29.5.2010 10:03
S radostí použijte jemnější frakci, je li dostupná, pokud ne, větší frakci použijte již jako kompromisní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.78 (?), 28.5.2010 14:57

slavku, kde jste se docetl ze 0-4 je poterak? Ve stavebninach maji opacne oznaceni nez tvrdite, tj. 0-1 je jemnejsi a 0-4 je vetsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 3.47 (?), 28.5.2010 17:14

Tak teď už teda vůbec nevím, tomuto se u nás říká, že to je jak když se baví blbý s hluchým :-)

0-4 je písek tzv. potěrák, který se (apoň u nás) používá na betonové potěry, největší kamínky mají 4mm, na trávník nevhodný

0-1 křemičitý písek je písek, kde největší zrnka mají 1mm, na trávník vhodný

0-1 (nebo i 0-2) maltový písek je (aspoň u nás) písek s podílem jílových částic, vhodný na pískoviště nebo na maltu, ale ne do trávníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.253 (?), 29.5.2010 23:46

takze tim ze "neslysim" co rikate budu asi ten hluchy...

nicmene k veci, kazdy tvrdi neco jineho, chlapek ve stavebninach tvrdi, ze varianta 0-1 je "poterak", vhodna na stuk apod.
k variante 0-4 tvrdi ze je na betony, takze tady se alespon shodujete

problem je tedy v tom recnickem poteraku, ale je mi celkem jedno jak se cemu rika, jde mi o to ktery je vhodny.

varianta 0-1 je hodne jemna zalezitost... hraji golf a nerekl bych ze si nosim domu v botech (ne z bankru) tak jemny pisek, resp. na greenech a odpalistich takhle jemny nedavaji, tedy dle meho subjektivniho nazoru. Pokud jde o zajisteni vzdusnosti travniku rekl bych ze ten hrubsi by mel byt vhodnejsi... ale nejsem na toto tema odbornik takze si necham rad poradit. No a taky se zeptan nejakeho green keepera :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ori - (36) - 187.3 (?), 30.5.2010 21:15

Bunkery mohou být jiná záležitost jednak kvůli prášení po úderu a jednak kvůli šetření. Možná jste si všiml, že co hřiště to jiný písek v bunkerech. Od bílých křemičitých po žluté kopané. Některá hřiště mají ve svém technickém sektoru složené třeba tři druhy písku - jeden pro bunkery, jeden pro zásyp greenů a tees a další pro zakládání. Čtyřmilimetrové zrno je již spíše malým kamínkem než pískem.

Docela poučný je v tomto směru soubor s popisem na webu sklopisek.cz. Porovnejte zde popisované s Kaznějovským. Případně hrubší verze nabízí jejich pískovna Halámky (pro nadšence z jihu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.252 (?), 16.6.2010 15:49

Dobry den,

travim u tohoto fora uz nekolik dni procitanim zdejsich diskuzi o zalozeni noveho travniku apod. chemicky Ali doporucuje pouzit kremicity pisek, ale ten se mi nedari na zlinsku sehnat. Ted jsem konecne narazil na asi ten pravy, (mimochodem ho prej berou na golfove hriste apod.), ale pani po telefonu mi neustale tvrdila ze je to zluty pisek prany, nicmene se tady neustale opakuje ze zluty pisek NE. Trochu jsem znejistel s tim ze si to radsi jeste overim nez mi ho dovezou. preci jen to maji k nam 60km. Muze mi tedy nekdo rict jestli je to opravdu spravna volba. Jde o to ze na jejich webu maji psany u pouziti na golfova hriste jiny a ne prany. A take cenu mi rekla jinou protoze prany stoji mene nez specialni. Dekuji a s pozdravem Matous Zlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.58 (?), 17.6.2010 9:10

Jen bych se pripojil s tim, ze jsou opravdu oblasti, kde clovek nesezene jemny kremicity (bily) pisek bez toho, aniz by zaplatil dopravu za desitky km :(... Ve stavebninach maji nejcasteji 0-4 kopany zluty pisek s relativne vysokym obsahem jilu, pripadne ricni 0-4 a pak jemnoucky bily na zasypani zamkovky, ktery byva docela drahy...

Jeste jde zkusit betonarky, ty mivaji naskladneno vice druhu pisku.

Nejsem odbornik, ale prany mi zni, ze bude mit min jilu, ktery se odplavi tim pranim, ne? F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika