Pískování trávníku - jaký písek lze použít



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?)
21.7.2009 8:23

Nejspíše nebude ostrohranný, který je více doporučovaný. Ale podle mne může.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 25.5.2009 14:32

pogooglujte web - pískoven bude v okolí Prahy jistě okolo stovky..

Pro Vás je limitující cena dopravy - pokud máte v okolí libovolného známého s náklaďákem, nebo jen najdete v nejbližším okolí někoho s nákladní autodopravou bude znát polohu blízkých pískoven a štěrkoven víc než dobře.  Proto bych hledal pískovnu, která je "na dostřel". Osobně jsem v blízkosti svého bydliště (krajské město) našel několik pískoven, které byly do 16 km. V jedné jsem sehnal vymývaný kačírek, ve druhé přesně požadovaný betonářský písek, v další naopak omítkový písek, když se nahazovalo. Hlavně hlídejte cenu dopravy. Tuna písku, nebo dokonce kačírku je opravdu levná..

Jde jen o to chtít "bílý, jemný betonářský, s frakcí do 1,5mm".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 25.5.2009 14:44
jj, díky. špatné je, že pískovny často nejsou na webu... zatím mám jen jeden zdroj (10 km od bydliště) písek říční, písek kopaný, písek zásypový a to je vše. Budu muset obejít okolní stavební firmy, ale tuším že všichni berou jen od této jedné firmy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 25.5.2009 15:06

Zavolejte do pískovny a hledejte na Webu, zeptejte se autodopravců, je to přesnější, než kontaktování stavebních firem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 25.5.2009 15:36

Tohle už je málem na založení nové diskuze na téma: "Jak sehnat písek?" - nikoliv "Jaký písek lze použít?" :-) Pane Pavle, z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že Vám už těžko někdo poradí k trávníku lépe, než pan Chemický Alí, takže nezbývá než hledat a pátrat po správném dodavateli písku z co nejkratší dojezdové vzdálenosti.

Mně osobně vyhovuje spolupráce s jedním místním zemědělcem, ten mi vždy (pokud nebyly právě žně) byl ochoten zajet pro štěrk, písek či kačírek s vlečňákem připojeným za traktor. Ale i samotné pískovny či štěrkovny mají své kontakty, takže oni Vám poradí, na koho se obrátit o dopravu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 26.5.2009 7:47

Ano, Ali mi jiz poradil s vyberem travniho semene, ktere mam castecno vyseto a dokonce se uz tesim s 5cm travy :-D. Jsem rad, ze je mi ochoten poradit.

Nakonec jsem vybral tohoto dodavatele Alvako, je spise z tech levnejsich a vzdalenost je 19km...

Trosku plavu v pojmenech resp. v normach takze objednam Písek 04 DIN betonářský (tříděný podle normy DIN, říční, 2x praný), to by mohlo byt to prave :)

Dikz vsem za jejich cas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.120 (?), 20.7.2009 21:39

Dnes jsem se bavil s pánem ze zahradnictví Adam a dozvěděl se, že vhodnost betonářškého písku rovněž není ideální pro jeho pojivové vlastnosti a vysoký obsah slídy. Stále vede čistý křemičitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 21.7.2009 2:01

A čistý křemičitý s frakcí kolem cca. 0,4mm na zásyp zámkové dlažby být může?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 21.7.2009 8:23

Nejspíše nebude ostrohranný, který je více doporučovaný. Ale podle mne může.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 21.7.2009 14:51

Přesně tak, nicméně bílý betonářský dává velmi slušné výsledky. Jemný křemičitý na zásyp dlažby je ideální.

Na golfových hřištích často vidíte složený křemičitý "štukový písek".

Důležité ale je zdůraznit, že jakýkoli bílý písek s vysokým podílem křemičité složky udělá dobrou službu. Nutné je se vyhnout oranžovým a žlutým pískům  "maltovým" a "fasádním", ty se sami o sobě lepí a jsou méně prodyšné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 21.7.2009 21:09

Dobrý den,

v okolí prodávají velmi jemný křemičitý na zásyp zámkové dlažby, ale je opravdu velmi jemný, je to spíš taková moučka, zřejmě o nějaké frakci ani není řeč :) Myslíte si, že by byl vhodný? Zkoušel jsem, že když byl vlhký, tak jsem z něho vytvořil kuličku a docela i držela, takže mám obavy, aby spíš nezpůsoboval opak svého původního účelu.

U nás lze sehnat tento písek, ten mají všude, ale měli i trochu hrubší (na ten čekám, až zas bude - opět na zásyp zámkové dlažby), ten byl velmi podobný písku, který jsem viděl, že je použit v zemině pro trávníky, kterou prodávají pytlovanou a i za "slušnou" cenu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika