Pampelišky, jetel, houby



host - 152.7 (?)
28.9.2008 19:30
Az si najdu cas tak sem vlozim fotky co nam roste a zije na louce. Momentalne pozoruji jak roste celkem asi 60ks pychavek. Pro zive tvorecky jako jsou jesterky jsem udelal suche zidky a sem tam osazel skalnickama. v zidce jsem udelal i noru pro jezka ale ten se zatim nenastehoval budu mu to muset rict osobne :-) Uzovku jsem videl mockrat jenze jsem ji vzdy vyplasil a nestihl fotit snad nekdy... Nejkrasnejsi na louce je ze cely rok kvete a vyzaduje minimum udrzby. Letos jsem sekal jen 5x V zivote jsem nevidel tolik druhu krasne kvetoucich nekdo by rekl plevelu. Z.M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 26.9.2008 21:29

Většina lidí to ví, ale když na to přijde řeč, tak ho automaticky označí za hada jen tak mezi řečí. Má mít nožky, slepejš jeden, pak by se nikdo nesplet .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.9.2008 21:37

Je to přesně tak Já když uviděla tu vaší fotku a jak je stočený kolem vaší ruky tak jsem zareagovala had!!! A veškeré učivo ze základky je fuč.Simonko, kdyby jste mohla vidět jakou mám ještě teď husí kůži!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.9.2008 21:48

Ahojky Micuko,  já jsem se kdysi také strašně bála hadů. Až do té doby, než mi kamarádka, která je chová doma, nechala jednoho pochovat.  Byla jsem hrůzou bez sebe - husí kůži, jak píšete.  Pak jsem zjistila, že je to strašně plachý tvoreček a kůži má jemnou jako samet - žádný slizký, jak se někdy říká. Od té doby se hadů a slepýšů nebojím.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.9.2008 22:01

Milá Danielo, tak doporučujete léčbu šokem? Nevím, nevím, asi by u toho musel být zkušený lékař s adrenalinovou injekcí, kdyby náhodou.Ale jo, máte pravdu, ve své podstatě mně láká to zkusit, už dlouho!!Jen ve svém okolí neznám nikoho, kdo hady chová a pod jehož odborným dohledem bych to zkusila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 26.9.2008 22:12

Přiznám se, že jako dítě jsem se hadů taky bála. Měla jsem to štěstí, že jsem jednou byla na táboře, organizovaném ve stylu Jaroslava Foglara. Náš vedoucí jednou chytil hada a přesvědčil nás, abychom si ho vzali do ruky. Byla nás parta děcek a nikdo se nechtěl nechat zahanbit před ostatními.

A touto elegantní metodou nás vedoucí zbavil hadí fóbie .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 27.9.2008 0:40

Jen tak mimochodem, víte že až donedávna byl jetel samozřejmou součástí i anglických trávníků? Dodává totiž dusík do půdy takže ušetříte za hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.9.2008 9:18

To je zajímavé a ani jsem to nevěděla.  A přitom jetel je tak pěkný!  Tak proč ho tam nemáme?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 27.9.2008 10:16

Anglický trávník teda nemám, ale jetel ano.Je pravda, že je příjemné projít se po něm bosky, supr koberec. Ale jen do doby než začne kvést.Nemám ho zas tolik a tak na to stačí srp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.7 (?), 28.9.2008 19:30
Az si najdu cas tak sem vlozim fotky co nam roste a zije na louce. Momentalne pozoruji jak roste celkem asi 60ks pychavek. Pro zive tvorecky jako jsou jesterky jsem udelal suche zidky a sem tam osazel skalnickama. v zidce jsem udelal i noru pro jezka ale ten se zatim nenastehoval budu mu to muset rict osobne :-) Uzovku jsem videl mockrat jenze jsem ji vzdy vyplasil a nestihl fotit snad nekdy... Nejkrasnejsi na louce je ze cely rok kvete a vyzaduje minimum udrzby. Letos jsem sekal jen 5x V zivote jsem nevidel tolik druhu krasne kvetoucich nekdo by rekl plevelu. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 29.9.2008 10:25

Simono, jste dobrá. Sice se slepýšů nelekám, máme min. párek na zahradě, ale aqni je nedokážu "pochovat", prestože vím, že ani slepýši ani hadi nejsou slizcí-švagr choval hroznýše, tak jsem ho jednou do ruky vzala, víc ne-. Mám je ráda, zdržují se v maliní, pod borůvkami, někdy v kytkách, často na ně narazím, ale nejde mi to, vzít je do ruky. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika