Pampelišky, jetel, houby



host - 198.107 (?)
1.5.2008 7:45

Ne, to kupodivu není tak scestné... jsem alergik od dětství a snad na kompletní spektrum respiračních i kontaktních alergenů... nicméně s malou reakcí (rýma, záněty spojivek, kopřivky...) A stejně tak jsem se od dětství těmhle alergenům nevyhýbala a ve finále skončila na farmě mezi lesy a loukami (mám alergii na zvířecí srst, peří,prach, seno,travní pyl... všeho je tu nadbytek) a nic... až na občasné drobné potíže jsem zdravá. Jenže tohle se nedá aplikovat u astmatu a jiných alergií s těžkým průběhem...

A co se týká kytek v trávníků... máme jetel, pampelišky,jedinou sedmikrásku chráníme "ohrádkou"...a máme tři děti (4,3 a necelý rok) a tak jejich "výběh" holt sekáme na krátko... fakt se na včely špatně šlape a pomalu chodit neumí... no a pokud chtějí do louky, tak v botičkách... takže kompromis bez chemie... děti a chemie mi nejde dohromady :(

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.4.2008 23:20

Danielo, já mám dojem, že spíše by si hlavu měl provětrat někdo jiný.Ale čerstvé povětří dělá divy letím taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 30.4.2008 23:23

Tak to platí i pro alergie, rozčilujete se neoprávněně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.4.2008 23:32

Vy to máte pouze vyčtené, ale já i paní Daniela ty alergie máme.U mně se projevila po třicítce a jako dítko jsem ve sterilním prostředí nežila.Dvůr, kočky,psi i to včelí bodnutí.Alergii mám na břízu a pyl t, ak a teď babo raď, teď máte šanci dělat chytrýho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 30.4.2008 23:43

Micuko,  nechme ho (ji) být.  Mě začala alergie také až po třicítce a stejně jako vás, mne rodiče nijak nehýčkali.   Je možné, že toho dotyčného "chytráka"  to někdy postihne také. Ne, že bych mu to přála...  Dobrou noc - letím... Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.4.2008 23:47

Máte pravdu, letím taky je tam krásně a ty ohně ze zhora budou nááádherné.Tak zas zítra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 1.5.2008 7:03
Opet po case neco napisu: Mam alergii od 23 let mam zahradu pampelisky a vsechny krasne prirodni veci kolem. Sam uklizim ve velkem baraku i kdyz jsem chlap mam rad cisto ne vsak sterilni cistotu nepouzivam savo a podobne prostredky... zihadlo jsem dostal mnohokrat ale je to uz mnoho let.Mam alergii na pyl prach roztoce atd... leky beru jen kdyz mam potize a alergie mizi :-))) letos na jare nemam zadne potize slzeni oci kychani atd... a leky jsem bral naposled loni.Vite je to jen muj individualni pripad ale myslim ze vlastnim pristupem (delam vsechno co mam zakazane ale s rozumem) se mi imunita a alergie znacne zlepsila.O tom proc a z ceho je alergie si netroufam diskutovat nikdo to s jistotou totiz nevi.snazim se zivot zit a nedlat si nejaky stres ktery si lidi sami privodi casto z banalnich zalezitosti.Hezky den vam preje Z.M. Tak a jsme uplne jinde nez bylo puvodni tema :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.107 (?), 1.5.2008 7:45

Ne, to kupodivu není tak scestné... jsem alergik od dětství a snad na kompletní spektrum respiračních i kontaktních alergenů... nicméně s malou reakcí (rýma, záněty spojivek, kopřivky...) A stejně tak jsem se od dětství těmhle alergenům nevyhýbala a ve finále skončila na farmě mezi lesy a loukami (mám alergii na zvířecí srst, peří,prach, seno,travní pyl... všeho je tu nadbytek) a nic... až na občasné drobné potíže jsem zdravá. Jenže tohle se nedá aplikovat u astmatu a jiných alergií s těžkým průběhem...

A co se týká kytek v trávníků... máme jetel, pampelišky,jedinou sedmikrásku chráníme "ohrádkou"...a máme tři děti (4,3 a necelý rok) a tak jejich "výběh" holt sekáme na krátko... fakt se na včely špatně šlape a pomalu chodit neumí... no a pokud chtějí do louky, tak v botičkách... takže kompromis bez chemie... děti a chemie mi nejde dohromady :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 1.5.2008 10:39

Asi to máte jako s očkováním, tedy že člověk tomu musí být vystavený neustále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.41 (?), 1.5.2008 11:23

Nedá mi nereagovat na vaše včerejší téma a musím se připojit k názorům pí Daniely a Micuko. Jsem dítě z vesnice-prach, kytky, plevely, kvetoucí stromy, cokoli nic mi nikdy nevadilo. Pokud přišla žihadla od vos nebo včel, zvládlo to mé tělo červenými pupenci, sice svědícími, ale po několika dnech bez potíží zmizely. A to i v případě, že žihadel bylo najednou několik. Pak mě ve 43 letech bodla vosa. Žádný pupenec jen zarudlé místo. Druhý den jsem byla s něčím u prak.lékařky a ukázala jí to. Ihned mi předepsala ATB a tetracyklinovou mast. I přes vlastně téměř okamžité nasazení antibiotik se mi udělal otok velikosti skutečně talíře. Tvrdý, zarudlý místy zamodralý, ale nejhorší bylo, že druhou noc po jediném žihadle mě nedovolila spát škubavá bolest v otoku a skončila jsem na pohotovosti. I tam jim bylo k smíchu, že jdu k nim, protože mě bodla vosa. Když jsem se svlékla, už se nesmáli, vyšetřili mi třísla a další místa, kde jsou mízní uzliny, píchli kacium a napsali rovnou dopor. na chirurgii s tím, že pokud se cokoli zhorší, teplota, bolest a další, at jedu rovnou tam. Nakonec řezání nebylo nutné, léky zabraly. Od té doby jsem alergik, mám astma. Alergická jsem na jakékoli hmyzí štípnutí a hlavně se mi projevila ještě časem alergie na léky. Není to opravdu zrovna legrace, protože se to stane i s lékem který normálně berete a najednou máte kopřivku, boláky, třesavku, obtíže s dýcháním, atd..Vše je jednou poprvé a není podstatné zda má člověk 3 roky nebo 60. A o přehnaném chránění v dětství před alergeny, blátem, prachem, apod. se v mém případu určitě mluvit nedá. Jak je tedy možné, že tím "chcípákem" na stará kolena jsem?! Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 1.5.2008 12:58

Samozřejmě že nic není 100% To je jako v tom vtipu, kde jeden z bratrů pil a kouřil celej život a dožil se devadesáti, a druhej nikdy nepil ani nekouřil a umřel ve čtyřech letech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika