Pampelišky, jetel, houby



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 152.7 (?) 
29.4.2008 20:33
Soused prez jeden barak zase valci s plevelem a turuje sekacky od 14:30 az do ted tam fachcili on, jeho manzelka, a syn. Sekaji zastrihuji provzdusnuji hnoji odpleveluji a ne a ne vyhrat. Ja mam obycejnou nadhernou louku kterou 4x do roka posecu a stale v ni nachazim nove druhy po praci jsem se stavil u matky a pomohl jim s opravou cerpadla dal si kafe, stavil jsem se u kamarada pokecli jsme koupil jsem si nadherny 150let stary obraz vratil se domu pohodicka co je lepsi???Valcit s travnikem? Nebo zit?Ja ty sousedy mam rad obcas si aj popijem pokecame proste pohoda ale oni se jen bavi jak jim roste v travniku ten a ten plevel a pripadaji mi jako otroci vlastniho vymyslu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 29.4.2008 20:36
Tak nám roste z v názvu vyjmenovaného vše (z hub kozáci, pýchavky a také václavky). Čas od času provedeme nějakou odplevelizaci, ale v zásadě to vše necháváme na přírodě. Důseldní jsme jen na skalce a na záhonech - tam to musí všechno pryč. Vzhledem k tomu, že se sousedé chovají obdobně, nehrozí, že by se nám podařilo vyhubit určité kytky (houby) zcela. Že by nás ďobla včela či vosa snad ani nepamatuji. :) Pokud je v trávníku jetel, tak ten projedeme vertikulačními hráběmi a tak ho vytrháme. Pampelišky, když se rozplevelí hodně, vypícháme a houby, jsou-li jedlé, "sežereme". :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.4 (?), 29.4.2008 20:51

Ono se totiž čad od času podaří dotyčného přesvědčit, že je snazčí změnit svůj náhled na trávník, než se snažit bojovat ten nerovný a nekonečný boj. Já měl třeba taky dřív ideál - "zelená od plotu ke plotu, žádnej plevel". Dneska se jen uculím, když vidím ty novodobé nevolníky otročící vlastní pomýlené myšlence...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.4 (?), 29.4.2008 20:54

Jo a zkuste někdy salát z mladých pampelišek - je lepší než salát z marketu, a zadarmo, bez práce. Navíc je i mnohem zdravější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.7 (?), 29.4.2008 21:09
uz jsem sem psal nekolikrat a dodavam ze jsem byl taky otrokem vlastniho vymyslu a lozil jak vul po kolenach a vypichoval pampelisky je opravdu neskutecne narocne udrzovat "dokonaly"travnik stoji to spoustu penez mraky prace a spoustu chemie a nervu predevsim. je to kazdeho vec ja uz to nedelam a mam spostu casu na jine cinnosti mnohem prijemnejsi napriklad sedet u zahradniho krbu a naslouchat ptakum a pritom se divat na rozkvetlou louku oooo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 29.4.2008 21:32

Máte pravdu, chce to moc práce a chemie. Stejně se to časem vymkne kontrole. Sem tam i nějakou tu chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 30.4.2008 7:57

abych si jen nedělal srandu z lidí kteří neusnou pokud mají v trávníku pampelišku, mohu poradit ideální hnojivo na dokonalý trávník...

přes zimu jsem opakovaně čerpal kalovkou vodu z výkopu na zahradě. Byl to docela hustý roztok se spoustou rozpuštěného jílu. V místech kde končila hadice mi teď roste fantastický trávník - extrémně hustý, o dost tmavší než na zbytku zahrady a je prakticky jednodruhový, bez pampelišek,... (fakticky, nedělám si srandu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.4.2008 9:12

Dobrý den, většina z vás píše, že neudržuje přísně střižený trávník bez plevele.Já taky nelítám se sekačkou 3x týdně, jen v největší nouzi.Ale ty pampelišky ve dvoře nechci.Bezpampeliškovou zonu mám asi 200m čtver. zbylých200 si žije vlastním životem tam zasahuji tak 1x ročně.Nechci je tak jak snad každý v okrasných záhonech, skalce a v zeleninové zahradě, i když tady by mohla taky vzniknout debata jestli je pampeliška krásná mezi mrkví nebo mezi netřesky.V sadu tak tam je už dnes mírně řečeno prales tam by se Hráběnka s atlasem v ruce vyřádila.Tak že já za sebe, pampelišky,tam kde mjí děti pískoviště kde je posezení, bazén,ne. Žihadel už bylo dost, včetně psa.Pane 168167, buďte rád, že váš pes žihadlo nedostal, nebo o tom ani nevíte, ten náš má takovou reakci, že se odpíží někam do kouta ztěžkne mu dýchání zvrací atd Když se to stalo poprvé dost mě to vyděsilo, dnes už vím že za necelou hoinku bude zas lítat jak ďas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 30.4.2008 14:32

To by mě zajímalo co všichni děláte že po vás ty včely tolik jdou. Vždyť to neni jen tak, přimět včelu aby píchla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 30.4.2008 14:36

Bohužel, stačí na ní šlápnout - a to je hned. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika