Může se anorganické hnojivo zkazit?



host - 178.197 (?) 
8.8.2007 20:37, zobrazeno: 3681x
Koupil jsem čtyři pytle anorganického travního hnojiva (ala NPK) a umístil je ve sklepě. Naivně jsem si myslel, že pytle jsou zataveny a tak jim bude ve sklepě dobře. Dnes jsem jeden rozdělal a zjistil, že jinak bílé kuličky jsou světle hnědé - pravděpodobně nabraly vlhkost ze sklepa. Všechny pytle jsem rozdlělal a přesunul je do sucha. Může se to nějak pokazit, anebo je to bez problémů použitelné? Děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 8.8.2007 23:16
Určitě se dají použít. Je možné, že některé složky kombinovaného hnojiva se vlivem oxidace přeměnily na hůře rozpustné sloučeniny, jiné mohly naopak uvolnit plyn, který odsublimoval nebo se vypařil. Vlhkem se taky vytvoří z granulí spečeniny a hroudy. Nic z toho by ale půdě  ublížit nemělo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.203 (?), 28.8.2007 23:07

Může se bez obav použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika