mech v trávníku



host - 69.74 (?)
20.4.2009 7:54

Vápnit trávník je nejlépe na podzim. Dolomitický vápenec je pro to vhodný. Pokud se mech přes zimu rozroste doporučuji postřik roztokem zelené skalice a po zhnědnutí mechu pořádnou vertikutaci. Pokud se nepovede všechen mech dokonale odstranit dá se zopakovat. potom se dá použít jemný křemičitý písek a pohnojit nejlépe ledkem amonným. A pak už to chce jen vláhu a trávník bude hustý jako kožich.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 116.36 (?), 1.4.2009 15:29

děkuji za radu už jsem ho sehnala na Zbraslavi, je jak z pláže v Karibiku:).Jen ještě ten postup použití semen. Mám dát nejdříve písek a pak semena nebo obráceně a zasypat znovu substrátem nebo pískem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 1.4.2009 19:24

CHce se mi napsat,:" NAjdete to v diskusích." Ale nebudu Vás trápit, pískujete malé vrstvičky, takže osivo vpravte do vrchní vrstvy -vhrábněte hráběmi, zaválcujte.

Přepokládám samozřejmě, že pískujete po vertikutaci, aventuelně aerifikaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.98 (?), 1.4.2009 20:14

Chci se zeptat, jestli neví někdo, kde by se dal křemičitý písek sehnat ve Zlínském, případně Olomouckém kraji? Hledám nějakého prodejce už nejmíň měsíc a stále nic. Našel jsem jen firmu která ho nabízí v malém balení. 100kg by vyšlo na skoro 1000kč. To přece není možné.  Asi nezbude, než použít obyčejný potěrák.  Díky za případnou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 2.4.2009 12:24

Prodává se 50kg za 395Kč suchý sklářský 0,1-0,3 /0,3-0,8 a 0,6-1,2mm.Používá se ke spárování zámkové dlažby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 2.4.2009 14:51

sedněte k internetu, bílý betonářský písek není žádné luxusní zboží, štěrkoven a pískoven je dnes všude velké množství, za půl hodiny hledání a telefonování jistě uspějete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 3.4.2009 6:53

Štrkovne a pieskovne takéto piesky predávajú aj v malom, kolko si naložite do vriec /pytlu/ a odnesiete si to vlastným autom... odvážia vás na vstupe s autom    tam si to naložíte lopatou rovno do vriec v aute /nemusíte nič nosiť/ a pri odchode vás odvážia znovu... tých 300kg je celkom slušná kopa príp si to kúpite 2x... cena za dovoz skutočne prevyšuje cenu materiálu aj vo velkom nákupe... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.4.2009 23:55

300 kg je bohužel velmi, ¨velmi málo. TYpická hmotnost písku je přibližně 1500kg/m3

to znamená že to bude něco okolo 200l, to Vám vystačí na zapískování 6-8m2...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.141 (?), 3.4.2009 22:55

Prosím o radu, zda pomůže dolomitický vápenec a je-li vhodné ho aplikovat na jaře nebo na podzim. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.74 (?), 20.4.2009 7:54

Vápnit trávník je nejlépe na podzim. Dolomitický vápenec je pro to vhodný. Pokud se mech přes zimu rozroste doporučuji postřik roztokem zelené skalice a po zhnědnutí mechu pořádnou vertikutaci. Pokud se nepovede všechen mech dokonale odstranit dá se zopakovat. potom se dá použít jemný křemičitý písek a pohnojit nejlépe ledkem amonným. A pak už to chce jen vláhu a trávník bude hustý jako kožich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.187 (?), 6.8.2009 7:26

Dobry den, jen by mne zajimalo, zda je mech pouze estetický problém, nebo zda má také nějaký negativní účinek na zahradu. Slyšel jsem že zadržuje vláhu a tím vlastně zahradě přispívá. Děkuji Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika