Kvalita trávníku



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?)
19.8.2008 9:00

Obávám se, že nikde - jde v podstatě o profesionální osivo a menší balení není u nás (na rozdíl od Německa) dostupné.

Můžete jej z Němmecka, či Rakouska koupit na Webu, nebo jej ve velkém balení koupit u zahradnictví ADAM, naklepejte do googla zmíněnou značku osiva, dejte filtr na ČJ a naleznete potřebný odkaz. podotýkám, že balení vás vyjde takřka o 800-900 Kč levněji, prostě velkoobchodní cena.

Pokud se s někým domluvíte, jistě půjde osivo koupit na půl. Skutečně to má cenu koupit kvalitní osivo. Rozdíl proti běžným osivům je až překvapující.

V západní Evropě existují samozřejmě další kvalitní osiva. Barenbrug patří ale mezi dostupnou špičku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 19.8.2008 8:54

Pokud je to možné, prosím přiložte fotografii (detailní), z popisu mi není zcela jasné, zda tráva odspoda zahnívá, nebo usychá.

Nicméně trávníku nikdy neuškodí prořezání vertikutátorem viz již proběhlé diskuse.

Add. hnojivo - již se zde frekventně hovořilo i o tomto problému. nevím jakou plochu máte ošetřit - obecně bych doporučil travní hnojivo ve velkém balení - koupit nejlépe v prodejnách pro zemědělce, nebo zahrádkáře. Nikdy v hobby marketu, nebo zahradnictvích - kvalita je stejná, ale cena dvoj i více násobná.

Pozor, tato hnojiva bývají v malých granulkách, které ucpávají běžné sypače, je nutné mít rotační rozmetač (OBI cca 650 - 850Kč), osobně hnojím většinu sezóny vápenným ledkem a doplňuji hořečnatými hnojivy. S ledkem musíte být ale sakra opatrný, skvěle hnojí, je velmi levný (pytel 30 kg okolo 300 kč) ale dokáže při troše nepozornosti vypálit velké plešky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.203 (?), 18.8.2008 15:12

Kde mi prodají menší balení než 25 kg?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 19.8.2008 9:00

Obávám se, že nikde - jde v podstatě o profesionální osivo a menší balení není u nás (na rozdíl od Německa) dostupné.

Můžete jej z Němmecka, či Rakouska koupit na Webu, nebo jej ve velkém balení koupit u zahradnictví ADAM, naklepejte do googla zmíněnou značku osiva, dejte filtr na ČJ a naleznete potřebný odkaz. podotýkám, že balení vás vyjde takřka o 800-900 Kč levněji, prostě velkoobchodní cena.

Pokud se s někým domluvíte, jistě půjde osivo koupit na půl. Skutečně to má cenu koupit kvalitní osivo. Rozdíl proti běžným osivům je až překvapující.

V západní Evropě existují samozřejmě další kvalitní osiva. Barenbrug patří ale mezi dostupnou špičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.3 (?), 25.9.2008 12:20

Díky za tip na osivo. Dovozce Barenbrug jsem kontaktoval mailem, on mi dokonce zavolal aby mi sdělil: má sice dobré osivo, ale prodá ho jedině zahradníkovi - takže mám smůlu. Chtěl jsem ho asi pro 700 m2. Kde jste ho koupili? Máte nějaký tip na jiné, dostupné osivo? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 25.9.2008 12:31

U zmíněného dovozce, ale vzal jsem celý pytel. (nejsem zahradník). V ČR není volně na trhu adekvátně dostupné osivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.250 (?), 11.8.2010 17:04
môžem len potvrdiť. Mám skúsenosti s týmto osivom a jedným slovom je SUPER.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.250 (?), 8.9.2008 12:04

Dobrý den, přesně tyto projevy se mi také objevily. Na jaře jsem sadila nový trávník a hnojila travinem.Po 3 měsících jsem zjistila, že trávník od spodu žloutne a usychá.Nepomáhá ani vyhrabávání a provzdušnění.Také by mě to zajímalo, protože to stále postupuje.Když obroste, tak se z dálky dá na to dívat, ale jak to poseču, tak katastrofa. Také by mě zajímalo zda by to nemohlo být tím travinem nebo na husto vysazené semínko. Máte již nějakou radu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.114 (?), 10.9.2008 7:25

Myslím, že Travinem to nebude, protože mi tento problém začal už vloni a to jsem používala nějaké hnojivo od firmy Volf Garden asi za 700,-Kč a Travin jsem zkusila letos a vypadá to stejně. Naposled jsem použila hnojivo NPK a tráva vypadá ze všech hnojení nejlépe ale pořád to není ono. Musím přidat ty fotky pro Chemického Alího - snad to vyřeší a příští rok bude klid. Foto pošlu asi koncem týdne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 25.9.2008 12:55

Víte, možná jsme nalezli příčinu potíží - Travin je sice "user friendly", ale je to směs hnojiva a selektivního herbicidu na dvojděložné. Selektivita ale není stoprocentní a trávu vždy, zvlášť při dlouhodobějším používání a u citlivějších trav  "načne" (koneckonců jako každý "selektivní" herbicid ).

V podstatě v žádném profesionálním systému péče o veřejnou, nebo sportovní zeleň se až na výjimky podobné směsi nepoužívají. Pokud odhlédneme od jedovatosti selektivních herbicidů a tedy následných omezení ve využívání travnaté plochy, selektivní herbicidy vždy sníží kvalitu trávníku.

Je proto výhodné používat je ve formě postřiku a to v nárazu - jednou, dvakrát za sezónu, podle zaplevelení a o trávník samozřejmě pečovat, sekat jej a vertikutovat.

Osobně jsem zastánce hnojení a péče o trávník, dále pak cyklického použití selektivních herbicidů jednou až dvakrát, výjimečně třikrát za sezónu. Travin  (a podobné směsi ) mi osobně nesmí na zahradu.

  Pokud se podíváte na nabídku výrobců hnojiv (myslím tím hnojiva pro profesionály) naleznete nejrůznější modifikace hnojiv, hnojiva rychlá, pomalá, upravující PH nahorů, dolů, hnojiva s obsahem železa, která trávník "zazelení" ale neženou do růstu, atak dále a tak dále... hnojiva s herbicidem naleznete v profesionální nabídce někde daleko na okraji. Prostě jejich použití není ani komfortní, ani pro trávník optimální. Nejvíce se prodávají malospotřebitelům.

Osobně se racionální chemie opravdu nebojím, naopak, ale směs hnojiva a herbicidu za racionální nepovažuji. Podobné produkty považuji hlavně za obchodně výhodná řešení. Jinou výhodu proti nárazovému použití selektivních herbicidů nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.31 (?), 25.9.2008 13:56

...a také a především, lze samostatné selektivní herbicidy použít cíleně, na místa, která to vyžadují. Preventivní účinek tyto herbicidy nemají, tak proč je požívat všude. V tomto smyslu mi výhody takovéto kombinace unikají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika