Kvalita trávníku



Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?)
30.4.2008 23:43

Jak jsem uvedl čerpadlo, trkač, pumpa na ruční pohon apod.Jedině co tam 100% nepatří je kbelík a konev.Další podrobnosti najdete v komentáři k vodnímu zákonu a nebo na vodohospodářském úřadu, t.j.Měst.úřad.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 76.122 (?), 28.4.2008 23:43

Ono se nesmí zalívat vodou z řeky? Proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 30.4.2008 21:55

Zákon č. 254/2001 Sb.
Obecné nakládání s povrchovými vodami

§6 (1) Každý může na vlastní nebezpečí bez povolení nebo souhlasu vodoprávního úřadu odebírat povrchové vody nebo s nimi jinak nakládat pro vlastní potřebu, není-li k tomu třeba zvláštního technického zařízení.
Tady máte citaci zákona.Zvláštním technickým zařízením se rozumí čerpadlo.To znamená, že do konve můžete vodu brát bez jakéhokoliv povolení.Ale v žádném případě bych neriskoval čerpání vody čerpadlem bez povolení.Můžete se to pěkně prodražit, zvlášť když je dobrý soused. To je odpověď na Vaši otázku, proč se nesmí brát voda z řeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 30.4.2008 22:56

Co přesně zanmená "zvláštní technické zařízení"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 30.4.2008 23:43

Jak jsem uvedl čerpadlo, trkač, pumpa na ruční pohon apod.Jedině co tam 100% nepatří je kbelík a konev.Další podrobnosti najdete v komentáři k vodnímu zákonu a nebo na vodohospodářském úřadu, t.j.Měst.úřad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.47 (?), 7.4.2008 19:08

Pár rad, které se mě osvědčili u trávníku z hřištní směsi:

březen:

- vyhrabat trávník

- zaříznu okraje trávy (ideální je na okraji např obrubník naplocho na úrovni půdy, pak je to jednodušší

březen/duben

- jakmile kvete zlatý déšť (zlatice)- posekat trávu jen tak že sekačka seče konce trávy - zkrátit cca o 1-2 cm aby výsledek byl něco mezi 6-7 cm.

- o týden později sesekat na výšku cca 5 cm

- vertikulaci provádím jen na podzim, na jaře jen pokud chci dosévat, jelikož po vertikulaci je trávník náchylný na plevel. místo vertikulace trávník na jaře nejříve 3 dny po sečení provzdušním a propíchám vidlemi aby lépe vstřebal hnojivo a natahoval vodu (většinou bývá zem ulehlá)

- cca za 3 dny pohnojit hnojivem s vysokým obsahem dusíku - v případě granulátu, před hnojením by nemělo cca 3-4 dny pršet a ideální je hnojit před deštěm, pokud nezaprší pustit závlahu a důkladně zalít. Optimální je pohnojit když je pod mrakem a hned zalít (nečekat jak to dopadne s deštěm a nehnojit když není slunce za mraky)

duben: 

- jestliže je vydět plevel v malém množství, vypíchnu jej ručně

- pokud je toho víc, tak nečekám až se rozmnoží ale po posekání jakmile plevel oraší alespoň třemi lístky zasáhnu lokálně rizikové místa postřikem Bofixem, ty pak 7-10 dní neseču

konce dubna/květen

- kompletně postříkám bofixem jakmile po sečení plevel oraší třemi lístky, 7-9 dní pak neseču

- udržuji trávu na úrovni kolem 4 cm, většinou zhoustne tak, že plevel nemá šanci a je bez práce

----------------------- dále:

- každé 2 měsíce přihnojit

- nenechat trávu přerůst jelikož velké trávy potlačí nízké trávy a prostor využije plevel - výška trávy průměrně 3,5-4,5 cm, - na jaře a v případě velkých veder udržovat cca na 6 cm

- zalévat a zalévat v létě nejdříve od 21 hod a nechat závlahu jet třebas 4 hod cca 2 x týdne (při teplotách nad 30 stupňů), jinak stačí 1x týdně nebo něco mezi

- Od září pomalu připravovat trávník na zimu tj. zvyšit výšku sečení a sekat co nejdéle třeba i do konce listopadu, obvykle seču naposled cca 7 dnů před příchodem mrazů

- nezapomět provést vertikulaci cca druhá polovina září, po vestikulaci je dobré využít narušené půdy a podset trávník, případně spojit s posledním hnojením

Pak je ještě spoustakombinací a postupů pro ty co něco zanedbali a mají problémy např s mechy, plísněmi apod. Já dodržuji výše uvedená pravidla a zatím jsem se obešel bez nouzových řešení

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.114 (?), 30.4.2008 6:11

Michale, hnojivo jaké značky používáte?Nebo snad pokaždé jiné?Nemám s hnojením dosud mnoho zkušeností, takže potřebuji poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.183 (?), 7.5.2008 14:30

Odpovědí hodně, žádná si nevšímá kvality samotného osiva.Nebudete věřit, ale je to základ.Připadá mi to, jako když kupujete auto a před výběrem kvalitní značky dáváte přednost diskuzi o údržbě.Osivo zakoupené v OBI či jinde není složené z kvalitních odrůd.Doporučuji osivo Barenbrug/Holandsko/.Touto značkou jsou osety prestižní světové golfové plochy a fotbalová hřiště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 7.5.2008 18:04

Ano, osiva firmy Barenbrug jsou špičková. Daleko širší výběr kvalitních osiv do nejrůznějších podmínek však má OSEVA. Vyhledejte si jejich stránky a uvidíte sami. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 14.5.2008 0:59

Barenbrug má zcela dostačující škálu nesrovnatelně vyšší kvality, než Osiva. Jednou vyzkoušíte Barenbrug a už nikdy se nebudete snažit sít něco jiného. To se prostě musí vidět. Například směs Gazon byly opakovaně oceněná jako nejlepší směs v evropě vůbec.

Ale skutečně - Barenbrug je hustý, má dokonale prokořeněný drn, při stejné péči roste lépe a více a má krásně sytou barvu. Sám jsem původně barenbrugem pouze doséval- než jsem távník přesil, byly vždy vidět temnězelené, husté jasně vyčnívající "štetky dosité Barenbrugem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.114 (?), 18.6.2008 6:25

Chci si koupit nějaké travní hnojivo, ale nevím, kdo má s jakým nejlepší zkušenosti- doporučte mi značku. Problém mám v tom, že tráva je dole nahnědlá- jako by zahnívala či co- suchá asi není- nebo jako by po posekání sekačkou zůstala mezi stébly.Máte někdo podobný problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika