Kvalita travního osiva



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?)
15.6.2009 12:41

...niekolkokrat za rok, no to nie som az tak narocny. Inak si viem predstavit ze su to riadne svinstva. Ale ak by sa rast 2 x spomalil, hlavne cez silnu sezonu, aj by to trochu potesilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 13.5.2009 20:26

Dobrý den, doporučuji vám se obrátit přímo na Oseva UNI. Sám jsem psal do ŠS Větrov a dotazoval se na travní osiva. Velmi ochotně mi poradili a navíc mi dali číslo na jejich odborníka, kterému je možné zavolat. Nejsem si jistý, jestli by bylo vhodné ho zde zveřejňovat, takže se na ně obraťte přímo, věřím, že vám poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.71 (?), 29.5.2009 2:13
Dobry den, nechci hanit ceska travni semena, osobne mam jiz treti sezonu zaseto semano Barenbrug GAZON s pridanim psinecku vybeznateho, travnik sekam na cca 2 centimetry. Stejne husty travnik znam jen z dobrych golfovych hrist. Po zimne se zotavuje velmi rychle. Moje doporuceni-neexperimentujte.Zdavim a preji travnik zeleny a husty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.24 (?), 3.6.2009 20:44
My máme Krále trávníku, ale za ty peníze nic moc. Už jsme i dosívali a vždycky tráva vyleze, ale roste hodně pomalu. Vím, že ty kvalitnější trávy rostou pomaleji, ale některé to nevydrží a zdechnou. Takže zatím žádný zázrak. Už jsem uvažovala přesít to něčím jiným.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 4.6.2009 9:20

Rychlost růstu trávníku je dána i druhovým složením (značka osiva a výběr odrůd výrobce to samozřejmě ovlivňuje také). Travní směs je zpravidla složena z více druhů -  např.jílek vytrvalý, kostřava trsnatá, kostřava krátce či dlouze výběžkatá, lipnice luční. Právě jílek vytrvalý roste (jestli si to teď nepletu) nejrychleji, lipnice luční mnohem pomaleji.Takže rychlost růstu vašeho trávníku nemusí být způsobena špatným výběrem značky. Pokud ale máte možnost adekvátního srovnání s jinou značkou s podobným složením odrůd, tak to je věc jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.25 (?), 15.6.2009 0:00
mám golfovou z Tagro Červený Dvůr a nemám problém. Je tam poměrně dost lipnice luční
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 4.6.2009 9:45

Keby ta nasa rastla trosku pomalsie, ani by som nenamietal. Nie je nejaky recept na spomalenie rastu travnika?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 15.6.2009 8:54

Slyšel jsem, že takové pokusy probíhají v Americe. Aplikují tam nějaké modifikátory růstu, takže sekají trávník jen několikrát za rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 15.6.2009 12:41

...niekolkokrat za rok, no to nie som az tak narocny. Inak si viem predstavit ze su to riadne svinstva. Ale ak by sa rast 2 x spomalil, hlavne cez silnu sezonu, aj by to trochu potesilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 15.6.2009 13:09

Asi bych si ten přípravek ráno do kafe nedával... ale možná by to omezilo potřebu holení:-)

Jinak jsou odrůdy, které by měli mít menší přírustek listové hmoty. Ale na druhou stranu... pokud trávník zatěžujete, je potřeba, aby se obnovoval - tudíž přirůstal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika