Aka je to burina?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?)
6.8.2012 23:21

Tak jsem si dneska dala u pletí trochu práci, všechny ty potvory travnaté (co jen já mám na pozemku) jsem si dala bokem a nafotila. Ta poslední malá potvora (už trochu seschlá) je novinka loňského roku (nevím, kde se zase vzalafrown ) a okupuje mi kostkový chodník, nejmíň tři kusy na spáru - plela jsem to půl dnefrown ty ostatní jsou,,stálice" angry Přeberte si to, identifikujte, já trávám nerozumímangel Ostatně, ať se to jmenuje jak chce, všemu říkám,,ta mrcha ježatá"cheeky






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 141.30 (?), 3.8.2012 0:07

Když prohlížím fotku podrobně, tak vidím:

  • zřetelný jazýček (u horního listu)
  • stočená vernace (list vlevo)
  • listy hladké, nejsou rýhované
  • střední žebro listu není silně vystouplé
  • ouška nejsou (vidět)

Josef.

Objevil jsem přitom zajímavý klíč: Určování sterilních trav, případně agrostis: atlas trav.

Edit: kostřava rákosovitá byl můj první nápad, když jsem zavrhl ježatku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 5.8.2012 10:43

Pane Josefe máte pravdu, pro mne byl zavádějící výraz burina. Jen tak pro zajímavost přikládám obrázek malé rostlinky mé ježatky i když na žádné z tisíce rostlinek jsem na spodní části nezaznamenal nějakou červenou barvu. S pozdravem Mr big

              Mr Big

Ježatka
Ježatka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 25.239 (?), 5.8.2012 10:51

Mr. Bigu, jste si jist, že na Vaší fotce je opravdu ježatka? Podle mého názoru to bude nejspíš rosička (podle "fousů" květenství, které vykukují mezi listy na jedné rostlince na Vaší neostré fotce. Počkejte ještě pár dnů, až květenství vyleze z listů celé).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 6.8.2012 17:30

Ta rosička je setsakramentsky nepříjemný plevel! Vytrhnout se to celé nedá a množí se to jako, .........jako plevel!

Při pohledu na prní fotku dalib M mě ještě napadá - snad by to mohl být i bér ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 6.8.2012 17:54

Pochopitelně si nejsem jistý, jen to tak tipuji dle agresivity této rostliny. Nestudoval jsem žádné atlasy ani nemíním nic studovat, ale budu velmi rád, když mi to identifikujete. Pokusím se něco s tím mobilem zítra nafotit na zahradě v různých fázích vývoje. Těším se na spolupráci.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.8.2012 23:21

Tak jsem si dneska dala u pletí trochu práci, všechny ty potvory travnaté (co jen já mám na pozemku) jsem si dala bokem a nafotila. Ta poslední malá potvora (už trochu seschlá) je novinka loňského roku (nevím, kde se zase vzalafrown ) a okupuje mi kostkový chodník, nejmíň tři kusy na spáru - plela jsem to půl dnefrown ty ostatní jsou,,stálice" angry Přeberte si to, identifikujte, já trávám nerozumímangel Ostatně, ať se to jmenuje jak chce, všemu říkám,,ta mrcha ježatá"cheeky






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 8.61 (?), 7.8.2012 9:46

Konvalinko, krásně jste ty potvory připravila a naservírovala, včetně pořadových čísel a měřítka.

1. Stará známá - ježatka kuří noha. Krásně je vidět červená báze stébel.

2. Bér - i o něm se někteří v diskusi již zmínili. Snad bér zelený? Jak je vidět, i on má červené paty stébel.

3. Rosička (krvavá). To je tráva, kterou má i Mr. Big, zde je dobře vidět jeho prstovité květenství z několika tenoučkých prstů. Pata stébel vidět není (ale asi není červená - stejně jako u Mr. Biga).

4. Lipnice roční.

5. Novinka v sortimentu. Seznamte se: "Jmenuji se milička, nejspíše milička menší - Eragrostis minor. Už u Vás zůstanu, užijete si mě!"

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 7.8.2012 12:40

Někdy je dobré být nevědomý. Ale když už se to tak vyvrbilo, tak mě zajímalo co to opravdu je. Podle květenství je to určitě ta rosička a mohu děkovat Konvalince, že ty fotky přiložila. Já jsem se dnes snažil něco nafotit, ale když fotím po slunci, tak na display nevidím a fotím po paměti, když fotím ve stínu tak to taky za nic nestojí. Už jsem myslel, že si budu muset jít půjčit erární Olympus od bývalého kolegy. Přesto přikládám tři fotky jak se žije mé rosičce na koncem června zrytém záhonu. Ještě jednou díky.

                          Mr Big

Burina 1
Burina 1
Burina 2
Burina 2
Burina 3
Burina 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 7.8.2012 17:46

Hezký den všem, nevíte prosím, co toto je za potvoru? Boxuji se s ní tak 30 let, skopávám před květem a pak vyleze, kde ji vůbec nečekám.   I.

?
?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 7.8.2012 18:48

Nedávno jsem hodnou chvíli tápal v paměti po jménu tohoto plevele, nakonec jsem si vzpoměl - šrucha zelná. Ta jak se vám jednou dostane na pozemek, tak se jí už těžko zbavujete. Je to sukulent, který když ukopnete, tak při prním dešti ještě znovu zakoření a vysemení se. Údajně se dá i jíst na saláty, dokonce snad existuje i nějaká salátová odrůda.

A ještě k těm plevelům -  dost jich znám jnény, a už jsem se párkrát přistihl jak v plné práci s motykou "determinuji" plevele. Občas když něco nepoznám, tak to nechám růst a jsem překvapen, co z toho vyoste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika