Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Jen pro vysvětlení, okrasné zahrady mě živily. S pýrem jsem si nikdy nelámal hlavu, protože ho během vegetace nerozeznáte od ostatních trav. Dělával jsem to následujícím způsobem. Celou plochu, které se týkala nová výsadba, jsem stříknul glyfosátem. Jamile zabral, vše zaschlé se vyhrabalo. Až poté jsem použil vhodný mechanizmus na zpracování celé plochy. Potom přišla výsadba a její zakůrování a až na konec travnatá plocha. Ale u té se vždy počkalo na vyklíčení dalších plevelů, protože v každé půdě jsou jich mraky. Opět postřik a pak jen dokonalé urovnání. Následoval výsev travního osiva a buďto jen jemné zahrábnutí, nebo uválení lehkým válem. Travní osivo klíčí na světle. Opatrná závlaha travního osiva byla už na majitelích. Pokud byste potřeboval bezplevelnou plochu i po navezení nové země, tak zbývá jen položit vypěstovaný travní koberec, ten je bez plevelů. Pokud rozprostřete novou prokypřenou zem, okamžitě vám začnou klíčit další plevele, které v ní prostě budou. Pokud byste chtěl bezplevelnou zem, musela by být propařená, případně chemicky ošetřená. Ale i tak v dalších letech je třeba počítat s chemickým ošetřením travnaté plochy, pokud budete vyžadovat trávník jako na známých tenisových kurtech. Stanislaw

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika