Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Najlepsie sa pozriet po nejakom blizkom obchode - hornbach, Bau, prespor alebo cokolvek ine, kde predavaju piesok na velke mnozstva (nie v pytloch za majland). Doprava bude lacna, ak je to blizko. V prespore nabagruju minimum 500 kg akehokolvek sypaneho materialu ci uz strku alebo piesku... v hornbachu to bude podobne, v mensom predavaju na kyble za vyssiu sadzbu, ale v malom sa to oplati aj tak, preveziete aj osobnym autom, co dramaticky znizi naklady za dopravu. Viac piesku - treba minimalne nejaku multikaru, privesny vozik je o nicom. Ja ked kupujem piesok na lekna tak beriem do osobneho auta do vedier a to mi staci. Ujde sa aj do travnika.

Co sa tyka obsahu ilov. Ked som staval, doviezli mi piesok z roznych lokalit v okoli BA, a nikdy sa mi v piesku netvorila kaluz, vzdy ryclo prepustal vodu a vyschynal. O to v travniku ide. Preto by som bral hocijaky piesok, ak nie je specifikovane, ze je urceny do pieskoviska s pridanim ilu. Taky ale byva velmi drahy, pretoze je to pripravena zmes a vacsinou vrecovany a v malom mnozstve.

...je pravda, ze suchy lepsie lezie do spar a dier ako vlhky..., ale pri dotyku s povrchom rychlo vlhne a hrudkovatie. Naopak, ja by som piesok rozniesol po ploche travnika metlou (ci uz suchy alebo vlhky). Na dobre nizko pokosenom traavniku to bude lahka praca....  prud vody z hadice uz spravi svoju pracu a dopravi - zmyje piesok kam treba - napriklad do ryh po vertikutacii. Namokro som aj sparoval zamkovu dlazbu a bolo to hotove rychlo na prvykrat- piesok do ryh natiekol, pricom na sucho to je opakovany never-ending proces. 

Idealne je pieskovat na viacejkrat. Ak vam dovezu vacsie mnozstvo a mate cas a chut a miesto na ulozenie piesku, aplikujte na viackrat....je to ako s hnojenim. Viac sa pieskovanie zhodnoti a piesok bude lepsie premiesany do substratu ak ho budete davat na viackrat. Dazdovky pomozu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika