Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, patrně je to reakce na můj příspěvek o broušení vřetenovky.

Jen pro upřesnění - použil jsem známější pojem broušení a k tomu dodal lapování - protože doma ručně brousit vřeteno skutečně není rozumně možné. Při pročítání problematiky a hledání informací však zjistíte, že je možné určitou domácí údržbu provádět a to je právě to "lapování" (upravujete povrch spíše než samotnou geometrii nože) je možné že terminologicky jsem mimo, tak zkrátka popsal bych to tak že se pomocí lapovací/brusné pasty dobrušuje vřeteno vůči opozitnímu noži v opačné rotaci - má to svoji logiku, na you tube se dá najít spoustu videí a postupů u ručních vřetenovek. Při šetrném zacházení by to nemělo uškodit ale výsledný stav vylepšit. Jak už se tu diskutuje jinde, tak opravdové nefalšované broušení se provádí strojově specializovaná firma - cena však dosahuje ceny nového vřetene, proto to asi postrádá u ručních vřetenovek svůj smysl... Někdo se doma nepustí ani do toho seřizování.. Ještě poslední reakce - po republice bude jen několik míst, kde to umí a dělají, všechny ostatní servisy budou postupovat výše popsaným způsobem - (přelapovat a seřídit)

Gratuluji Vám k ruční vřetenovce a přeji ať slouží dlouho bez nutnosti to někam posílat!

ps: (a brát to pod klepeto a frčet šalinó přes celej štatl - o tom žádná..:)

Marek B

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika