Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám prosím dotaz, zda by mi někdo poradil ucelený postup, jednoduše pochopitelný naprostým amatérem, jak správně založit zahradu na místě, kde dosud byla jen louka a kdysi předtím asi pole. Jedná se o pozemek 1000 m2, půda je zde opravdu špatná, jílovitá, těžká a velmi mokrá, bahnitá. Chceme navézt asi 10 cm kvalitní zeminy. Jaký substrát použít? Mám zorat i dosavadní tvrdou vrchní vrstvu, než rozhrnu navezenou zeminu, nebo to nechat tak? Zklikvidovat plevel ještě před zoráním současné půdy a rozhrnutím zeminy a poté ještě jednou po 3 týdnech, anebo stačí až po srovnání terénu novou zeminou? Jaké nástroje použít? Čím původní tvrdou zem zrýt? Jde o velkou plochu, ručně rýčem nepřipadá v úvahu, kultivátor dle některých názorů tu tvrdou půdu nezvládne. Děkuji za rady.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika