Terasa z bangkirai



slavomira - (1) - 82.130 (?) 
13.9.2011 10:01, zobrazeno: 7822x

Nedával jste někdo na terasu exotickou dřevinu bangkirai? Prý je bezúdržbová a pro naše podmínky vhodná.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 121.238 (?), 13.9.2011 12:18

Tiez som uvazoval o tomto. Po roznych debatach s firmami, ako sa pre drevo neda nic zarucit, som zvoli radsej drevoplast. Tento material sa mi dost nepaci, ale vo vyhotoveni v ktorom ho mame je to celkom esteticke. Su to male dlazdice 30x30 cm na plastovom rame niekolko latiek drevoplastu. Z toho sa da zhotovit sachovnica... u nas striedame smer latiek jednym a druhym smerom aby naozaj tvorili opticky sachovnicu. Nemusim spekulovat s nejakym naterom. Kupili sme to v hornbachu (staci sa ist pozriet, maju aj z dreva...). Vyraba to nejaka rakuska firma, dokonca aj dlazdice s led svetlami a solarnym clankom... no tie v hornbachu nemaju. Nakoniec mame nieco, co sa nam paci, je to jemnejsie ako tie velke kusy plastovych dosiek... a viem, ze sa o to nebudem musiet starat. Zatial spokojnost, snad to prezije zimu. Vyhoda su male prvky. V pripade dreva nehrozi nejake vyznamne krutenie sa... Dlazdica sama o sebe je flexibilna v ohybe... takze perfektne skopiruje aj nerovnu terasu. Moze byt vyhodou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TV - (2) - 199.211 (?), 13.9.2011 16:49

Bezúdržbové není žádná dřevina. Bangkirai spolu s ostatními tvrdými dřevinami je méně náchylná k hnití je-li vystavena vlhkému prostředí. Samozřejmě v naších podmínkách riziko uhnití minimalní. Jen se ztrácí barva - dřevo šedne - normální problém. Je proto vhodné aspoň 2x ročně takové dřevo ošetřit. Osobně mám zkušenost s Massarandubou a pokud Vám nevadí červenohnědý odstín mohu vřele doporučit. Oproti Bangkirai je na tom Massaranduba cenově lépe, ale záleží kde to seženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.202 (?), 13.1.2012 11:51

Přesně tak, bezudržbové není snad vůbec nic a dřevina na terase není vyjímka.  Já teď spíše uvažuji o terase Twinson. Kde se mi líbí, že je namíchaná přirodnina a PVC, na fotkách to nevypadá vůbec špatně a nemá za mokra klouzat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika