Samospád ze studny



host - 234.214 (?)
13.7.2015 18:59

Zdravim, presna takto to mam aj ja.Dlzka potrubia 230m, od studne to ide do kopca dlzky cca 15m a vysky od hladiny cca 4m, potom zostatok mierne z kopca, polis 5/4,tlak vyborny, ale po case 1-2 tyzdne tlak klesa pozvolna, studna, vlastne zriedlo je cez leto hlboka 1m a priemer skruze 1m nasavaci kos v 0,5m hlbke a myslim si ze pri velkej spotrebe si nasaje vzduch ale ja to dole nezistim.

Tak sa pytam, nie je nejaky nasavaci kos, ktory zastavy nasavanie pri nizkej hladine? Ujo google mi nerozumie a ani predajcovia v instalaterstve.

 Spetnu klapku nemam, lebo ked je slaby tlak tak musim napustit potrubie od spodu zo sudu asi 100l vody, v studni to bubla z kosa, takze je tam nahromadeny vzduch a potom je zase na chvilu pokoj.

Viem ze vodny stlpec pri nasavani sa trha okolo 10m vysky od hladiny, jam mam len4,tak mi nejde do hlavy pri malom prietoku, aby sa spravila bublina na najvyssom mieste.Takze chcem vyskusat najprv ten mechanizmus na zastavenie nasavania.Len neviem kde to kupit, alebo ako sa to vola, alebo nejaky odkaz.

Dakujem Vam za pomoc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 19.8.2012 23:36

Ale no tak p.Beny,  částečně máte pravdu, ale co když voda začne vřít a stane se z něj chladivo R718 . Více jak 10 m nelze "vytáhnout".

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.251 (?), 16.10.2012 20:44

Zdravím. tak jsem to vyzkoušel a funguje to. Délka potrubí je asi 220 metrů a z hladiny je dopravní výška asi 6 metrů. Potom to asi 190 metrů pozvolna klesá. čerpadlo je asi o šest metrů níže než hladina ve studni. Samospádem to teče v plné světlosti potrubí. tlak je také dobrý. problém nastává tehdy, když se voda odebírá v malém průtoku (cicourkem). pak se na nejvyšším bodě udělá bublina a končí samospád. Tak to bylo u mého souseda, který chtěl samospád, ale musel si dát darling. poté v pohodě. Takže chlapi, děkuji za rady a názory. Ať se dáříyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.214 (?), 13.7.2015 18:59

Zdravim, presna takto to mam aj ja.Dlzka potrubia 230m, od studne to ide do kopca dlzky cca 15m a vysky od hladiny cca 4m, potom zostatok mierne z kopca, polis 5/4,tlak vyborny, ale po case 1-2 tyzdne tlak klesa pozvolna, studna, vlastne zriedlo je cez leto hlboka 1m a priemer skruze 1m nasavaci kos v 0,5m hlbke a myslim si ze pri velkej spotrebe si nasaje vzduch ale ja to dole nezistim.

Tak sa pytam, nie je nejaky nasavaci kos, ktory zastavy nasavanie pri nizkej hladine? Ujo google mi nerozumie a ani predajcovia v instalaterstve.

 Spetnu klapku nemam, lebo ked je slaby tlak tak musim napustit potrubie od spodu zo sudu asi 100l vody, v studni to bubla z kosa, takze je tam nahromadeny vzduch a potom je zase na chvilu pokoj.

Viem ze vodny stlpec pri nasavani sa trha okolo 10m vysky od hladiny, jam mam len4,tak mi nejde do hlavy pri malom prietoku, aby sa spravila bublina na najvyssom mieste.Takze chcem vyskusat najprv ten mechanizmus na zastavenie nasavania.Len neviem kde to kupit, alebo ako sa to vola, alebo nejaky odkaz.

Dakujem Vam za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.206 (?), 9.4.2019 2:06

Ja mam studnu ve skále 26 mdolu a klasicky ponorne cerpadlo tzv "ponorka" äProto ze je ponorene v studne) od Sigmi mi tlaci paradne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika