Ručně vrtaná studna



VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?)
7.2.2010 9:11

Mne totiž studnař taktéž upozorňoval na možnost proražení dna vrtu mališem a já to newpochopil. Proto se ptám Vás jelikož jste použil stejný pojem. Mám na dně vrtu 50 cm usazeného písku a chtěl bych ho mališem vyčerpat a mám strach spustit mališ na dno ať nenapáchám škodu v souvislosti s proražením dne ale nevím co to je.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 168.21 (?), 5.2.2010 19:44

Já ale nevím jak to tam máte vy, já jsem tam psal o plastové rouře, teď přesně nevím jak se nazývá (používám tam odpadní roury),ale pokud ji tam máte a spustíte tam vybrační čerpadlo a nebude pořádně zajištěno a dotkne se vám dna, tak hrozí, že se vám těmi vybracemi v plastu zavrtá.Pak bych doporučoval (četl jsem o tom a mám to tak udělaný),nasadit na spodek malyše gumovou hadici, která přesahuje spodní část a připevnit ji.Pokud nasává čerpadlo ze spodu tak tam vyvrtat pár děr(do té hadice, aby tudy šla volně voda).Píši z vlastní zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.202 (?), 5.2.2010 22:04

Chci se zeptat, jak postupovat, když narazím na vodu. Jak hluboko ještě vrtat?  Voda má stoupat nahoru dnem a bočními stěnami,  čím hlubší tím lepší? Když se dílo podaří mám k čerpání použít darlink nebo ponorné čerpadlo a tlakovou nádobu, co doporučujete. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.21 (?), 6.2.2010 9:10

Čím hlubší, tím lepší.U nás j asi ve 4 až 5 m písek a dál nám to již nejde a voda stoupne na 3 m.Maximum sání čerpadlem je tak do 8,5 m, při 9 m se to začíná šlehat, pak je nutný ponorný čerpadlo.Já mám vrt 4,5 m a čerpám ji zahradním čerpadlem (do vrtu mám danou polyetylenovou hadici s košem) a čerpám to nejdřív do nádrže, aby se ohřála (je studená a nedá se s ní zalívat) a pak tím samým čerpadlem čerpám do rozvodu po zahradě.Pokud použijete zahradní čerpadlo a budete čerpat z nádrže, dejte před něj filtr.Z nádrže čerpejte nad dnem, usazuje se tam kal.Víc nevím co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.21 (?), 6.2.2010 9:15

P.S.  Voda Vám znesnadní vrtání, je to jak špunt, proto vrtám po menších vrstvách.Vrtání 1 m vyjde se vším tak na hodinu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 7.2.2010 9:11

Mne totiž studnař taktéž upozorňoval na možnost proražení dna vrtu mališem a já to newpochopil. Proto se ptám Vás jelikož jste použil stejný pojem. Mám na dně vrtu 50 cm usazeného písku a chtěl bych ho mališem vyčerpat a mám strach spustit mališ na dno ať nenapáchám škodu v souvislosti s proražením dne ale nevím co to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.202 (?), 10.2.2010 9:21

Zdravím a děkuji Ronymu za návod na "vráženou" taky jsem slyšel o této možnosti, ale u nás ji nikdo nemá. Naše ves leží na dně jezera a voda je asi ve 3 m. Pod ornicí je těžký slín, někde modrý. Myslím, že to je důvod proč tento způsob nikdo nepoužil, co vy na to. Dík. Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.3 (?), 6.3.2011 11:28

Dobrý den,

asi nebudete moc souhlasit, ale i na takto vybudovanou studnu musíte mít patřičná povolení k užívání a povolení k odběru podzemní vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.160 (?), 30.3.2011 11:45

Dobrý den,

na studnu je opravdu potřebné povolení. Mě studnu vrtal pán, který garantuje přítok, což pro mě bylo zásadní. Navíc při vrtání studny nepostříkal pozemek, jak se to stalo mému známému u jiné firmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika