Problémy s novým vrtem



host - 23.6 (?) 
23.8.2012 8:07, zobrazeno: 7009x

dobrý den.Mám studnu 5m hlubokou 150cm skruže a ještě kdysy vrtaná. studna byla vykopána před r 1950 a renovace včetně skruží okolo r 1970 nyní v dubnu se obec rozhodla udělat si 30m vrt cca 20m pod mou studní na mou námitku byla udělaná čerpací zkouška při které se zjistila ztráta vody 5-10 cm v mé studni hydrogeolog mi dal papír z kulatým razítkem o stavu vody před čerpáním a průběh mi slíbil zaslat (což se nestalo)a pěkně potichu zaslal obci hydrogeologickou zprávu ke které jsem mohl podat námitku do 15 dnů, ale já oní vůbec nevěděl a věřil jsem mu protože mi zdělil že se to občas může stát že dojde k poklesu ale prý je to jedna ze sta a že jse domluví s panem starostou a nějak se to vyřeší! a tady je výsledek: střety zájmů.průzkumný vrt neleží v dosahu ochranných pásem vodních zdrojů.V širším okolí se nacházejí individuální zdroje vody, ať vrtané či kopané studny, tyto jsou však dostatečně vzdáleny od vrtu OV-1.Během čerpací zkoušky byla měřena nejblíže umístěna studna na pozemkuXXX, ale protože bylo pravděpodobně během měření prováděno majitelem nemovitosti čerpání-odběr vody, tyto udaje zde neuvádíme z důvodu nevěrohodnosti.    Takže dejte si pozor ať Vás také tak neobejdou!!!jedinná ma rada NEVĚŘIT!!!ps: zítra mám sezení u právnika protože voda mi opravdu zmizla:-(pěkný den

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 57.57 (?), 24.8.2012 14:48

ke kolaudaci vrtu je treba dodat sledovani studni v okoli. Bavim se o vrtu, ktery je ci bude vyuzivan pro cerpani vody. V pripade ze je to vrt zkusebni, muze se vyuzivat 1 mesic a pak zasypat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.6 (?), 25.8.2012 7:27

ale protože bylo pravděpodobně během měření prováděno majitelem nemovitosti čerpání-odběr vody, tyto udaje zde neuvádíme z důvodu nevěrohodnosti.toto je výsledek jak to obejít:-(bohužel v našem státě je vše možné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 3.9.2012 11:11

kde jste přišel na ten 1 měsíc? Je to někde v legislativě?? Taková doba nemusí být dostatečná ani pro získání potřebných údajů (vydatnost v různé době, složení), ani pro vytvoření podkladů k legalizaci, ani pro proces samotný!?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.9.2012 21:24

V tomto případě chybí řada zásadních informací. Prosté vyvrtání vrtu obvykle nemá podstatný vliv na studny v okolí (vzhledem k jejich průměru). Je nutné se bavit o studnách a vrtech využívajících stejný pramen (zvodnělou úroveň). Názory nějakého hydrologa nejsou důležité, protože ti většinou netuší, co se v podzemí s vodou děje. Bez kvalitního proutkařského průzkumu nemá celá debata smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.6 (?), 26.9.2012 12:27

Mýli te se:-(ted obec prý má povolení k odběru z průzkumného vrtu... je to již víc jak měsíc a světe div se odbor životního prostředí ji dal befel:-(co na to říci?komora hydrogeologů jsi jde na ruku starosta rozdává dotace takže nikdo proti němu nepůjde kde mám se obrátit?nelze nikde a to podotýkam že nevím kdo dal obci souhlas z distribucí pitné vody z průzkumného vrtu... hold KOCOURKOV!!!bohužel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika