Jílovitá voda ze studny



host - 187.224 (?)
9.3.2016 17:56

je v systemu zpětná klapka?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

rommanka - (1) - 219.28 (?), 9.3.2016 10:13, zobrazeno: 10877x

Dobrý den, prosím o radu mám 4 roky funkční vrtanou studnu 24m hloubka, vrtáno 30cm pažení 16cm, čerpadlo cca ve 12m. Ze začátku voda nebyla skoro zabarvená jílem cca po 3 letech dělá čím dál tím větší potíže jíl. Po vytažení čerpadla zjištěno že zabarvení jílem je po celé výšce vody ve studni. Jíl po 3 letech zničil bojler, po 4 letech zničená tlaková nádoba na vodu ve vnitř vyměněn pryžový vak. Ale neustále uchází tlak mezi tlakovou nádobou a strudnou, už si nevím rady kde to může být, vyměněno vřeteno čerpadla i další díly a pořád uniká tlak. Mohli by jste mi poradit jak na jíl ve studni popř. kde by mohl být problém s tlakem. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.224 (?), 9.3.2016 17:56

je v systemu zpětná klapka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.203 (?), 18.11.2016 21:27

Dobrý den, tak tento problém řeším taky a asi rok se mi nedaří nic vymyslet a je to čim dál horší. Nákup filtrů, které musím pořád čistit, nebo vyměňovat a voda stále zabarvená. Vypadá to na špatně zhotovený vrt, do kterého se vsakuje a prostupuje znečištěná voda. Jestli jste našla řešení, byl bych rád, kdyby jste napsala. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 19.11.2016 7:41

Pokud je špatně zhotovený vrt (např. perforování v celé hloubce pažnic) nebo je použito na čerpání vody vibrující čerpadlo (vibrační nebo šnekové), řešení neexistuje. Může pomoci vyměnit čerpadlo a nebo nový, pořádně udělaný, vrt.

Není to nic vyjímečného, dost podstatná část všech vrtů je udělaná špatně, ale v tvrdších horninách to tolik nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.11.2016 10:12

Mám stejný problém. Vrt je minimálně 15 let starý, voda je stále vhodná jen na zalévání. Ani auto s ní nelze umýt. Poradili dolů nasypat kačírek a čerpadlo umístit výše, ale nepomohlo to. Ještě se prý může stát, že se hornina, jak se v ní vymývají kapsy, pohne a zničí čerpadlo (nepůjde vytáhnout) i vrt. Tak jen doufám, že to nebude brzysad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.193 (?), 28.4.2019 7:01

Únik tlaku mezi studnou a tlakovou nádobou jsme měl také, jednalo se o zablokovaný zpětný ventil, který je ve studni hned za čerpadlem, jemný šedý jíl umí zablokovat zpětný ventil, který jsme měl v provedení se střední vodicí tyčinkou. Ventil jsem vyměnil za nerezový s pružinou po obvodu ventilu, ne tedy se středním vodicím kolíkem,  kde umí docházet k zadření vlivem jemného jílovitého písku. Mám vrtanou studnu průměr 115 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.70 (?), 5.6.2019 11:03

Najlepší spetný ventil je ten liatinový valček s gumenou guličkou (priemer cca 2cm) vo vnútri umiestnený hned za čerpadlom. Bezporuchovosť mám 20 rokov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika