Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přeji hezký den,

Máme na chatě cca 3-4m hlubokou studnu. Na jaře v ní bývá hladina cca 1-2m vysoko, ale v sušších letech již v létě studna vyschne. Například letos vyschla už v červnu. Na podzim se většino voda znovu objeví. Vodu potřebujeme jen o víkendech na mytí a to jen od jara do podzimu.

Dno studny je z cca 3/4 tvořeno pevným podložím. Původní majitel pravděpodobně kopal tak dlouho až narazil na skálu. Zatím jsem vypozoroval, že hladina podzemní vody v daném místě hodně kolísá. Nekdy narazím na vodu už 80cm pod zemí, v jiném období není ani 3m pod zemí.

Přemýšlím co s tím a napadají mě tyto možnosti:

1. Studnu prohloubit dokud se nenarazí na vodu a dospodu dát půlené skruže.
2. Na místě studny provést vrt a studnu použít jen jako vodoměrnou šachtu na zakončení vrtu (tj. asi zasypat až do nezámrzné výšky)
3. Udělat novou vrtanou studnu na jiném místě.
4. Pokusit se domluvit s majitelem sousední studny a natáhnout od něj cca 55 metrů vodovod. On má vrt cca 35 metrů a u něj velký zásobník.
5. Vedle stávající studny zakopat nádrž na cca 2-3m3 vody. Na jaře ji postupně naplnit ze studny a do podzimu to vydrží.

Před nějakým kompáním samozřejmě zavolám proutkaře a hydrogeologa, aby mi řekli, kde voda je a kde není.

Prosím o názory, čemu se vyhnout a kde vidíte výhody nevýhody jednotlivých řešení.

Předem díky.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika