Stavba dřevěného plotu - prosím poraďte



host - 163.195 (?) 
11.8.2009 10:44, zobrazeno: 23637x

Dobrý den, chci na pozemku postavit klasický dřevěný laťkový plot na dřevěných trámcích 100x100x1000, celková výška plotu cca 1200, délka pole 3 m, délka plotu cca 100 metrů.  Nevím jak s ukotvením sloupků - zemní vruty jsou hodně drahé a navíc je to poměrně nová věc a chybí zkušenosti, takže asi ukotvení pomocí patek s trnem do betonu. Pokud máte někdo zkušenost se stavbou prosím poraďte jak postupovat, čeho se vyvyrovat, jaká by měla být min. hloubka děr, jaký použít beton, jak ukotvovat patky, aby byly rovně atd. Děkuji moc. Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 163.195 (?), 11.8.2009 11:30

hlavně se mi jedná o postup při ukotvování patek do betonu, aby byly sloupky rovně - kotvit je samotné nebo přidělané na sloupku?  to by bylo asi jednodušší, ale nevím jestli se nevyvrátí, než beton ztuhne a vyzraje - máte někdo zkušenost??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 11.8.2009 15:15

Při stavbě plaňkového plotu jsem použil betonové vinohradnické sloupky220 cm délky, šířky 9x9 cm za 150kč/kus, což je málem cena pouhé patky.. Pomocí zemního vrtáku jsem vyvrtal otvory - zapůjčení motorového na víkend stojí 500 Kč -  a zasypal hrubým pískem  (jemným štěrkem). Ani se nehnou.  Betonem jsem zalil pouze sloupky v rozích a ty, na nichž byla zavěšena branka. Rygle (vodorovné půlkulatiny) jsem přišrouboval k pásovině uchycené na 2 místech sloupku (mají předvrtané otvory, nebo lze vyvrtat nové)
  Komu vadí beton v dřevěném plotě, může sloupky obednit. Já jsem je jen natřel nahnědo. Nehnije, nerezaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.195 (?), 11.8.2009 15:29

Díky za příspěvek, určitě dobré řešení  ,  zvláště když plot bude u mě viditelný pouze z jedné strany (na druhé, vnější straně, je potok a celkem hustý porost), takže by mi ani řešení s betonovými sloupky nevadilo - bohužel už mám nakoupený a částečně nařezaný materiál - trámky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 11.8.2009 17:11

Tady posílám fotku mého "polodřevěného" plotu obdoba jak popisuje p. Vysloužil. Jinak plotovky lze sehnat v marketu buď polokulaté nebo jiné. I na altánu mám plotovky. Ty betonové sloupky jsem kotoučem zakrátil až po usazení do země.

DFřevěný plot na betonových slupcích
DFřevěný plot na betonových slupcích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.236 (?), 11.8.2009 20:20

díky, plot vypadá hezky... a latě jste na sloupky přidělával na úhelníčky?  z fotky to není moc vidět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 11.8.2009 20:48

Svislé plotovky jsou přidělané na vodorovné dřevěné latě, obdoba o něco silnějších střešních latí. Dříve jsem místo toho používal tzv. rozřezanou "brlinu". To je takový oloupaný kruhový kmínek síly 6 a8 cm a cirkulárkou přeřezaný na půlky a sražené hrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.190 (?), 12.8.2009 9:21

Nyní stojí vinohradnické sloupky 220cm cca248Kč včDPH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 11.8.2009 17:21

Řešil jsem pro kolegu i plot, kdy požadavek byl kladený na estetiku. Kůl dřevěný byl opracovaný do několikahranu a nasunut na betonovou patku ze které trčela pozinkovaná trubka. Kůl měl vyvrtanou díru podobnou půměru trubky a byl naříznut. Po nasunutí se dolní konec sevřel dvěma vruty. Pak se ta patka obsypala a dorovnala do svislice a do špagátu a pak se přidělávaly dřevěné výplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika