Plot kolem zahrady - sloupky



host - 72.101 (?)
25.4.2013 22:45

Zemní vruty používané hlavně ke stavbě plotů opravdu existují. My jsme s jejich pomocí postavili plot bez toho, aby jsme museli něco zabetonovávat. Zpočátku jsem teda nevěřila, že ten vrut v zemi vydrží veškerý nápor větru například, když je půda vlhká, ale mohu říct, že zatím pevně drží, takže se moje obavy snad nepotvrdí. Nevím, zda u nás existuje více firem, které vruty vyrábějí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 1.6.2009 18:39

to betonování je ale vážně asi i nejlehčí práce...

najděte si na internetu v okolí betonárku, za kubík betonu zaplatíte i s dopravou kolem 1400-1600 Kč a můžete si říct jak to chcete... jaká hrubost, jak mazlavý, jak rychle bude tuhnout, atd... složí vám to na nějakou plachtu a kolečko, kyblík, lopata a hotovo :)

nebo při menším počtu sloupků kupte pár pytlů ála Bauhaus, cena kolem 80 Kč za 25 kg a dá se to míchat v obyč kýblu...

spíše se zeptám, kde sehnat ty klasické kovové tyčky na plot??? takový ten běžný průměr kolem 8-12cm, výška 200-220 cm

já je našel jen Bauhaus a spol., ale ta cena je strašná... nesmysl... nějaké značkové rakouské tam měli... :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.53 (?), 1.6.2009 18:53

Na sloupky koupit z Ferony a pod. 6-ti metrove trubky, natrit, koupit plechove zaslepky nahoru a vyjde cena odhadem napolovic. Cena betonu se pohybuje spise okolo 2000,-Kc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 8:54

můj favorit je asi Sloupek TURBOLINEA 200cm /pr. 38mm plastovaný, cena 189 Kč bez daně je myslím slušná...

teď se ještě zeptám, ten vrták do země, to je standardní vybavení klasické půjčovny nářadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.254 (?), 3.6.2009 8:40

Zdravím, pokud chcete oplotit pouze stavební pozemek a nebude to oplocení napořad, tak nemá cenu betonovat kovové sloupky, které za nějaký čas stejně budete vyndavat a budovat stabilní oplocení nebo dokonce zídku. Kupte si u hajného tyčovinu z probírek, nebo si jí můžete s jeho svolením vyrobit sám. Namíru nařezané sloupky zasunete do vyvrtaných děra pouze zasypete zeminou a udusáte, pokud si myslíte že tam budou déle než 3 roky, namočte konce sloupků do nasyceného roztoku modré skalice. Tyčoviny si sežeňte víc, protože na stavbě jí není nikdy dost. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.238 (?), 20.9.2009 17:40

...já jsem je sehnala na větším šrotišti a ještě mi je nařezali na potřebnou délku v mém případě 2,5 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.101 (?), 25.4.2013 22:45

Zemní vruty používané hlavně ke stavbě plotů opravdu existují. My jsme s jejich pomocí postavili plot bez toho, aby jsme museli něco zabetonovávat. Zpočátku jsem teda nevěřila, že ten vrut v zemi vydrží veškerý nápor větru například, když je půda vlhká, ale mohu říct, že zatím pevně drží, takže se moje obavy snad nepotvrdí. Nevím, zda u nás existuje více firem, které vruty vyrábějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika