kvetouci/barevne keře kolem oploceni



sasa - (9) 
2.6.2004 10:40, zobrazeno: 11831x
Ahoj. jsem upůny laik a zarizuju si zahradku.Momentalne resim co dat k plotu, chtela bych splnit nasledujici podminky:o)
1.barevne kvetouci, kombinace vice druhu/ruzova, bila i jine barvy
2.rychle rostouci, nenarocne na udrzbu
3.abych mohla zasadit v rozmezi ted-podzim
4.jehlicnany k dalsi strane plotu-jake druhy, opet, aby bylo nenarocne ale zaroven pekne.
rada bych za rozumnou cenu poridila pekne vypadajici, nenarocne rostlinky.
prosim poradte mi, velice radu ocenim,
PS:kde nakoupim vybrane keriky?mam si pozvat na sazeni odbornika nebo zvladneme sami?
dakujem sasa
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 2.6.2004 22:03
Pokud má být výška keřů kolem dvou metrů, je kvetoucích druhů velký výběr. Určitě se hodí zlatice (Forsythia), vajgélie (Weigela), pustoryl (Phyladelphus), trojpuk (Deutzia), některé z nižších kalin (Viburnum) a vyšších tavolníků (Spiraea) a dřišťálů (Berberis) . Dále se hodí svídy (Cornus), které sice méně nápadně kvetou, ale jsou ozdobné často bělavými či žlutými listy a po opadu barevnými větvemi. Rovněž jsou výborné tavoly (Physocarpus) zvláště odrůda se žlutou a nově vyšlechtěnou sytě červenou barvou listů. Skupina keřů se může proložit ptačím zobem (Ligustrum), který drží listy téměř celou zimu. Všechny uvedené jsou nenáročné, ale mají-li dobře kvést, nesmí se moc stříhat. Proto je nutné počítat, že se rozrostou i do šířky. Spon volíme také větší - alespoň jeden metr. Výsadba je vhodnější zjara nebo na podzim. Lze i v létě, ale jedině kontejnerované sazenice.
Z jehličnanů na plot je rovněž vícero. Nejčastěji se volí túje - zerav. Můžou být i cypřišky, tisy, smrky a to vzrůstnější formy, které rychle narostou do požadované výšky, ale pak se musí stříhat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sasa - (9), 7.6.2004 11:32
Dobry den. Moc Vam dekuji za vycerpavajici odpoved.
Myslite tedy ze bych mohla nakombinovat uvedene rostliny(opadave) k sobe? a nasledne z nich pak vytvorit cely plot?
nabizeji mi koupit metrove, jiz vetsi kere anebo male proutky a vypestovat si je.
Velky ker se mi libi, al ebojim, se aby mi nezasel pri presazovani.......
Zasazet tedy az koncem srpna??
Moc dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.9 (?), 16.8.2008 10:25

Cim vetsi je ker, strom, tim ma vetsi sanci na chyceni, je ale i drazsi :(

Zasadit sama, zadna velka veda to neni. Koupit kompost, vyhrabat diru 3x vetsi nez je korenovy bal (nerozebirat ho, jen ho vyklepnout z kvetinace, at se neposkodi konce korenu), nalit tam vodu, pockat az se vsakne, nasypat tam kompost a na pul vyhrabanou hlinu a smichat to, pak ji vyhazet (nebo si smes pripravit vedle a vozit ji pak do der), dat tam kytku, strom, ker aby zemina koncila asi asi 10cm od poslednich korenu (dle velikosti), zahazet, uslapat, udusat, udelat kolem dokola dulek-hraz a zalejt tak kyblem az dvema vody. A je hotovo!

Ales

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika