Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Určitě existují i nějaké výjimky, ale myslím si, že jich moc nebude.
"Nejlepší soused je žádný soused!
Nejlepší sourozenci, rodina, příbuzenstvo je to co bydlí aspoň 30 km daleko... a nemáte s nimi žádné spolky.
(S výjimkou starání se o staré už nemohoucí rodiče nebo prarodič, ale bez zištných důvodů... Jenže i to je častým důvodem těžko řešitelných sporů..)
*
Teď k tématu:
Mám zahradu i sad uprostřed polí, svých pozemků, na kterých pronajatě hospodaří družstvo. Možná by se dalo napsat ideální stav ohledně sousedských vztahů když žádného skoro nemám.
Ale co meze, nejrůznější škarpy do kterých se kombajny nedostanou? A v případě dočasného zalučnění se to tam traktoristům špatně seká?
Chápu, že si nechtějí zničit techniku, mulčovače, sekačky apod., v místech kde se před tím vyoraly z půdy kameny...
Co s tím mám dělat?
Trápím se tam s bubnovkou, každou chvíli se hrozí její převrácení, jisker při tom lítá jako při svařování atd...
Ale bojuji s tím, a zvyknul jsem si na to. Rozumně jsem si vyhodnotil, že jinak by to nešlo a ani nepůjde.
A že to je velký pás těch "hranic"...
*
Mohl bych mít třeba i vrácené pozemky v těsné blízkosti lesa. Ale tam by mi zas přes hranice pozemků lezlo ostružininí, maliní a podobný "lesní plevel". Na koho by se pak dalo stěžovat? Na vlastníky dotčených lesů, na státní lesy, nebo na koho?
*
Proto mi je celkem líto lidí kteří takové, nebo podobné věci, řeší na malých zahrádkách. Řešení žádné není a výsledkem jejích "snažení" bude jen vyhrocení sousedských vztahů a ty se pak budou táhnout i do dalších generací.
*
Sci-fi řešením by mohla být skleněná kupole nebo, viz. příloha. Ale zas třeba vítr...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika