Ztráta vody v jezírku



host - 159.204 (?)
13.9.2009 13:54
Takže Vy si myslíte že ten Váš ubytek je díky odpařování?? 0,5-1cm denně?? Kdyby to tak bylo byl bych rád... než hledat díru to vidím jako opravdu problém. PETR
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.9.2009 9:54

Moukou nic nenajdete, jen si zasviníte jezírko. Nechte vodu klesnout až do úrovně, kdy se zastaví, pak si vlezte do nádrže a jeďte po linii vody, v pásu na dlaň pod úrovní vody, dlaň nad ní. Teď to ještě jde, voda není úplně studená.

Nejdřív ale obejděte všechyn hadice, průchodky, projděte potůček atd - tam je ten únik nejpravděpodobnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.204 (?), 12.9.2009 12:41
Děkuju!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 12.9.2009 22:06

Také se potýkám se ztrátou vody, vypozoroval jsem, že bez kaskádky to dělá 0,5 cm denně, pokud voda teče po kamenech, tak cca 1 cm. Velikost jezírka cca 3 x 1,7 metru.

I já jsem s takovým odpařováním vody překvapen, ale je to tak. Takže začínám řešit automatické dopouštění vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 9:51

jo, s tou moukou je to fakt, ale díra musí být u hladiny,...kolem krajů posypat a kde se začne shlukovat, tam je díra... ale pokud je hluboko, tak nevím, jedině nechat vodu vytéct až po dírku a tam aplikovat mouku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.204 (?), 13.9.2009 13:54
Takže Vy si myslíte že ten Váš ubytek je díky odpařování?? 0,5-1cm denně?? Kdyby to tak bylo byl bych rád... než hledat díru to vidím jako opravdu problém. PETR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 14:03

tak to vám přeji, teď,když je chladněji... ubývá voda pomaleji??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.17 (?), 14.9.2009 10:57

Tak teď jsem trochu nahlodán, bral jsem to automaticky jako odpar, jezírko je nové, fólie vcelku, od začátku se ztrácí cca 0,5 cm denně, stavba byla dokončena v červenci ve velkých vedrech. Takže určitě se něco odpařovalo.

Dal jsem si tam včera novou měrku hladiny, voda cirkuluje přes filtr přímo do jezírka (padá z hadice cca 10 cm nad hladinou, tím se snad nemůže nic ztrácet) a do rána úbytek cca 4 mm (odhaduji tak 10 litrů, musím to ale ještě přeměřit). Venku 10 stupňů, je vůbec možné, že se něco vypařuje?

Uvidíme odpoledne, kolik to bude dělat za celý den.

Když se nad tím zpětně zamyslím, hned od začátku se ztrácel cca 0,5 cm denně, při tečení vody přes kaskádku z kamenů cca 1 cm. Ten 0,5 cm se ztrácel denně bez ohledu na počasí, jak v 30 stupňových teplech, tak i později. Začínám se obávat, zda jde skutečně o odpar.

Situaci začínám bedlivě sledovat, měřit, pak napíši své zkušenosti a závěry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 14.9.2009 11:33

a kaskáda z kamenů je na folii nebo na břehu, může něco uniknout přes ně?čerpadlo těsní?hadice není děravá?...tak folie, není na něčem ostrém nebo neprošlápnul ji někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.204 (?), 14.9.2009 14:32
Ok dejte vědět jak dopadl testík..Já jak jsem psal mám taky ubytek Všechny spoje/spojky a možnosti uniku zkontrolovány všude sucho jak na sahaře.. A 0,5 cm je denně fuč... pokud je to normální budu jen rád.. Pokud to normální není tak představa že budu hledat dírku v jezírku my děsí..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.17 (?), 14.9.2009 15:12

Rád bych znal současný stav úbytku vody u více majitelů jezírek, hlavně u těch menších jezírek. To je nás jen pár, co jim ubývá voda, nebo to řeší i ostatní a už ví, zda je to normální, nebo ne.

Jak jsem psal výše, jezírko mám necelé dva měsíce, nemohu to tedy s ničím srovnávat, nevím jaký je rozdíl ve vypařování vody v létě a teď na podzim, jak to ubývá přes noc a jak přes den.

Takže majitelé menších jezírek, prosím, pište. Také Vám ubývá voda, jak moc, nebo neubývá nic? Velice nerad bych to třeba reklamoval a pak se ukázalo, že zbytečně. Moc nám "postiženýmů" svojí informací pomůžete. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika