zelené jezírko



host - 221.138 (?)
18.5.2009 15:00

měla jsem v jezírku rašelinu, na ní mulčovací kůru, na to jsem položila textilní látku (netkaná textilie) a zatížila kameny, aby to nevyplavalo. Měla jsem to tak 2 léta a bez problémů se zelenou vodou. Letos mi protékala plachta, tak jsem natáhla novou a rašelinu a kůru tam již nedala a za 2 týdny mám jezírko zelené. Vypustím ho a zopakuju rašelinu s kůrou. Rašeliny jen s rozumem, kůru jsem dala asi 5-ti centimetrovou vrstvu na dno jezírka bez ohledu na litráž.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Krteček75 - (3) - 180.138 (?), 14.5.2008 9:14, zobrazeno: 14149x

Máme 500 litrové plastové jezírko, napustili jsme ho vodou, osadili 1 leknínem, 1 plavínem, 1 vodním hyacintem, 1 prustkou a 1 orobincem úzkolistým. Po 14 dnech jsem nasadila 6 malých koi kapříků cca 5 cm délky. Bohužel už za 14 dní je voda zelená. Ryby ještě nebyly ničím nakrmeny, takže ze zbytků potravy to nemůže být. Poraďte mi, jaké máte zkušenosti s odstraněním zelené řasy, event. s výrobky typu Sera KOIPROTEC a sera crystal a sera teichmorena.  Jezírko je naplněno studniční vodou - je tvrdá. V jednom diskusním fóru byla rada - vhodit do jezírka asi 20 olšových šištiček. Zkoušel to někdo? Aspoň jsem zkusila jezírko z poloviny zastínit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.62 (?), 14.5.2008 19:31

zkuste zhruba polovinu vyměnit... mimochodem koi kapříky do 500l? no nevím, přišli by mi vhodnější karasi... ale budiž. hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.28 (?), 21.5.2008 11:33

Dal jsem do jezírka rašelinu v pytli od brambor, rašelina pustí nějakou látku do vody a zamezí růstu řas, vy máte malé vám by stačil menší pytel. Samozřejmě nějakou tu fontánku pro okysličení a cirkulaci vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 21.5.2008 11:50

s raselinou opatrne pokud tam mate ryby, byl bych opatrny, pytel na 500litru no nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.28 (?), 21.5.2008 14:48

Dal jsem pytel na 10 000 l

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.138 (?), 18.5.2009 15:00

měla jsem v jezírku rašelinu, na ní mulčovací kůru, na to jsem položila textilní látku (netkaná textilie) a zatížila kameny, aby to nevyplavalo. Měla jsem to tak 2 léta a bez problémů se zelenou vodou. Letos mi protékala plachta, tak jsem natáhla novou a rašelinu a kůru tam již nedala a za 2 týdny mám jezírko zelené. Vypustím ho a zopakuju rašelinu s kůrou. Rašeliny jen s rozumem, kůru jsem dala asi 5-ti centimetrovou vrstvu na dno jezírka bez ohledu na litráž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 18.5.2009 20:55

můj systém je mulčovací černá textílie, z ní ušitý pytel, do něj nasypu půl velkého pytle rašeliny a ponořím do jezírka a nechám luhovat, zpočátku párkrát promačkám aby se to uvolnilo do vody rychleji, asi po třech týdnech vyjmu a vysypu třeba pod rododendrony, samo do malého jezírka podstatně menší množství, volně bych to do jezírka nesypal ani pod něco, stejně to vyplave a zamarasí to jezírko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.11 (?), 18.5.2009 21:23

no neviem ci 500l sa da nazvat jazierkom.

taky maly objem, neni sa co cudovat ze voda bude zelena... ja by som pri tomto malom objeme tu vodu menil dost casto, aspon cast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.5.2009 22:54

Pořiďte si malé levné čerpadlo pro cirkulaci vody, nebo malý vzduchovací motorek, stačí akvarijního výkonu. Sem tam vyměňte pár konví vody. Koupě jakéhokoli filtru pro zahradní jezírko mi přijde vzhledem k velikosti nádrže neúměrná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 19.5.2009 9:05

...je to ako zahradny sud s vodou. Ked ho "zakryjete" s leknami, bude menej zelene. Pravda, skuste ho pouzit ako zasobaren odstatej vody na polievanie a tym pravidelne menit vodu. Ryby asi nie su to prave pre toto jazierko. Mozno nejake mensie,  a hlavne "dietnejsie" ale s tym nemam skusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika