Zelena voda v jezírku



host - 159.239 (?)
27.3.2010 11:34

Dobry den.Mám doma filtrační set s označenim MLF7000/UVC 11.Podařilo se mi bohužel rozbit křemíkovou trubice v UV.Nová zařivka není problém.Ale ta trubice.Na označení UV lampy je UVC11,Type 16 14,TC-S.tak se chci zeptat, jaky typ trubice použít.Popřípadě, zda jsou trubice u UV lamp stejnych ozměru.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
onakvee - (16) - 231.234 (?), 3.6.2009 21:18

To ma zaujima,  ako je to z pomerom vaha na objem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.6.2009 21:35

Asi jste myslel dřevěné uhlí, jako sorbent. Pokud použijete hnědé uhlí,  nemáte absolutně pod kontolou, co Vám do té vody může vylouhovat. Samozřejmě to můžete zkusit, a třeba i uspějte. Já bych se toho bál, na tolik si ve svých nádržích cením dobré vitality rostlin i ryb, abych to nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 4.6.2009 8:53

Stačí 5 kg hnědé uhlí a je čisté jezírko

Nestačí, tím si můžete být jist.

zatím vše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
wotan - (9) - 159.239 (?), 23.3.2010 21:54

Dobrý den.Mám jezírko o objemu 7000l.Rybí osadka je 10 karasu(10-15 cm)+5 jesenu(15-20 cm).Zakoupil jsem filtrační set pro jezirka o 7000 l objemu.Nápln filtru:2 molitany, hruby a jemný, lavové kameny a plastové segmenty.Součástí setu je i UV lampa-13W.V jezirku mám 4 lekniny, kosatce+orebinec.Ale nic moc nerostly.Jezírko je na slunci.Celé léto jsem bez uspěchu bojoval se zelenou vodou.Proto scháním touto cestou rady.

1.Pomužou startovaci bakterie?Dát je do rybníčku, ted hned na jaře?Mohu mít puštěnou UW lampu nebo ji radši nechat vypnutou.Molitany asi bude lepší nevymívat při použití bakterii?Bakterie funguji tak, že sežerou živiny a pak se nemuže udělat zelená voda?Je mezi jednotlivými vyrobky rozdíl v učinnosti nebo jen cena?2.Četl jsem, že je možno použit i rašeliny v rozumném množství.Pokud to udělám spolu s bakteriemi, nebude se to navzájem rušit?3.Na vývod filtru uvažuji o připojeni nadoby se zeolitem.Není to blbost?Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.3.2010 10:17

Ten problém, který máte, je způsoben samotným filtrem. Pokud jste zakoupil set pro 7000 litrů, myslím, že tato hodnota je stanovena pro nádrž bez ryb (což není Váš případ) a filtr to prostě nezvládá. Upínáte se k řešení pomocí bakterií, zeolithu a podobných zlepšováků, které Vás ale myslím vyjdou v konečném součtu dráž, než kdyby jste koupil ten správný filtr.
Bakterie samozžejmě použít můžete, ale jestli Váš problém vyřeší nikdo neví - to se musí vyzkoušet.   rada zní ubrat ryby, nebo zkusit lepší filtr. Lampa o výkonu, který udáváte, nemá na bakterie měřitelný vilv.

Pomohlo by Vám výraznější vzduchování, těžko ale říci, zda by to potíž se zelenou vodou vyřešilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
wotan - (9) - 159.239 (?), 24.3.2010 22:32

Děkuji za odpověd.Taky jsem si myslel, že filtr nebude mít dostatečnou učinost.Chtěl bych Vás poprosit o doporučení typu fitru.Podle příspěvku od Vás zde na foru, bych řekl, že se vyznáte.Tak dám na Vás.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.3.2010 10:51

Těžko tady budu jmenovat konkrétní typ a značku, ale obecně to berte takhle - výrobce chce vždy na krabici napsat co největší hodnotu (a kdo by nechtěl), která je však někde pod čarou drobným písmem deklarována jako hodnota nádrže bez ryb. Vy máte nádrž s rybami, a tuto hodnotu tudíž musíte snížit, dělte ji 2 až 4, podle množství ryb (platí poučka čím více ryb, tím menší číslo vám vyjde).
Konstatuji, že udávávaná čísla na krabicich filtrů jsou navíc velmi, velmi optimistická :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.239 (?), 26.3.2010 20:11

Ještě bych se chtěl zeptat, kolik má mít PH voda v jezirku.A čím vyšší PH, tim větší pravděpodobnost řasy+zelené vody?Když hodím do vody např.rašelinu, nebo použiji tablety, pujde PH nahoru nebo dolu?Děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.239 (?), 27.3.2010 11:34

Dobry den.Mám doma filtrační set s označenim MLF7000/UVC 11.Podařilo se mi bohužel rozbit křemíkovou trubice v UV.Nová zařivka není problém.Ale ta trubice.Na označení UV lampy je UVC11,Type 16 14,TC-S.tak se chci zeptat, jaky typ trubice použít.Popřípadě, zda jsou trubice u UV lamp stejnych ozměru.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.239 (?), 27.3.2010 12:53

Zapoměl jsem dodat, že jde podle prodejce o lampu vyroby Oase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika