Zazimování jezírka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
tanaska - (1) 
3.9.2007 13:02, zobrazeno: 36021x

Prosím o radu jak nejlépe zazimovat jezírko. V jezírku mám ryby a je hluboké 110 cm. Slyšela jsem, že nejsou vhodné zazimovče, které ohřívají hladinu a na internetu jsem našla Polystyrénový plovák proti zamrznutí hladiny PondoPolar i jiné.  Má někdo s tímto zkušenost? Nebo poraďte jiný způsob, děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 113.184 (?), 23.1.2008 20:46

nic jsem nikdy nezimoval akorát nechávám v ledu díru pomocí malého 3 W motůrku. V mrazech to zamrzá a nechává to díru  tak 20 cm. Minulý týden před oblevou jsem po ledě chodil a dneska je jezírko už bez ledu a dnes za slunce plavaly rybky skoro až na hladině. Na folii led také žádné stopy nezanechává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ldamec - (1) - 71.194 (?), 30.3.2008 19:20

Před dvěma lety jsem si udělal jezírko a do vyhloubené jámy jsem dal fólii. Osadil rostlinami, upravil kamením. Měl jsem z toho radost. Loňskou zimu jsem pro jistotu všechny rybky vylovil a zkoumal jsem zda jezírko nezamrzne až ke dnu. Nestalo se. A tak jsem letošní zimu nechal rybky zimovat v jezírku. Přežily. Ovšem nepřežila fólie. Někde se objevila díra a voda opadla ssi o 50 cm. Přitom led nebyl tak silný. Proto hledám nápady jak vytvořit jezírko betonové. Jak má být silná vrstva betonu atd. Prostě návod. Děkuji všem za rady. Ahoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.24 (?), 3.8.2010 8:02

My jsme měli plovák se vzduchováním, několikrát jsme ho sice roznmrazovali, ale zima byla velká a z rybiček většina přežila, z rostlin také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.210 (?), 20.9.2011 16:25

Ano, plovák používám již 3-rokem, dříve jsem prosekával led každý den, ale pro rybky to není dobré. Tak jsem jednou myslím v Hornbachu objevil plovák cca 250,-Kč a ten používáme dodnes. Jednoduché a elegantní řešení, ryby neuhynuli nikdy (tedy i díky pečlivému odstranění všech hnijících a uschlých částí rostlinstva). Na letáku bylo uvedeno, že plovák vydrží do -20°C s nezamrzlou hladinou. Tak rtealita byla taková, že když se objevila tplota cca -15°C, pak hladina v plováku jemně zamrzala. Přesto jsem se chtěl vyhnout topítkům a spekulacím, zda to ovlivňuje nebo ne koloběh vody apod. Tak jsem raději v těchto hlubokých mrazek ráno při odjezdu do práce prostě nadzvedl horní klobouček a jemnou slupku ledu jsem jednoduše vyjmul. ostatně těchto krutých dnů v zimním období není tak mnoho a pro klid rybek je tento způsob asi nejšetrnější :-)

Polystyrenový plovák
Polystyrenový plovák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.9.2011 12:43

Já mám s velmi podobným plovákem zkušenost tak do -10 stupňů, pak zamrzá. Je ale velmi šikovný, pokud používáte v zime vzduchování, vzduchovací kámen se nechá krásně zavěsit těsně k hladině

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.37 (?), 11.10.2012 14:06

Chtěl bych se zeptat jestli když použiji v jezírku tento polystyrenový plovák, mohu ještě navíc celé jezírko zakrýt konstrukcí s pletivem s bublinkovou folií a chvojím. Jestli se tím zakrytím nesníží funkce plováku - např. za slunečného počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 11.10.2012 19:57

Hlavně tím zmenšíte světlo dopadající do jezírka. Takže podpoříte řasy a hnilobné procesy. Tedy úbytek kyslíku ve vodě.Nejvhodnější kombinací se jeví, polystyrénový plovák, vzduchovací kámen o nízkém výkonu kousek pod hladinou a v nouzi nejvyšší ponorné topítko. Především tam nedávejte balík slámy (viz tzv. "odborné příručky"), tím si zcela znečistíte vodu do další sezóny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.37 (?), 12.10.2012 14:44

Děkuji za odpověď. Dobře tedy, nainstaluji polystyrenový plovák a nechám to být. Možná až na krátké období cca 14 dnů, kdy bývá u nás i přes minus 20 stupňů celsia, tak se to pokusím zakrýt. Jinak to krytí mám vyzkoušené a je to v pořádku, protože mám jezírko čisté, na dně pouze zeolit a jen jeden leknín, tak zřejmě k žádné hnilobě nedochází. Jezírko je hluboké tak cca 60 cm a ryby přežívají dobře i když bývá jezírko dost dlouho zamrzlé a je tam až 30 cm ledu. Vyzkouším ten plovák a uvidím. Elektriku tam nemám. Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.68 (?), 21.11.2012 17:23

Hezký den.Přímo ideální je pomaluběžné čerpadlo o malém výkonu cca 5w OASE icefree, které je schopno udržet nezamrzlou část okolo polystyrenového plováku až do mínus 20 stupňů C. Doporučuji Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika