Zahradní Jezírko - bez stálého přítoku



host - 235.12 (?)
31.5.2007 13:49
Samozřejmě, že může být jezírko bez stálého přítoku, ale chce to mít v jezírku na 1/3 hloubku tak 1m ,aby se nepřehřívalo a větší plochu, aby šlo dobře osázet vodními rostlinami a povedla se tzv. "biologická rovnováha", ryby se přidávají až po dobrém zapojení rostlin a hlavně pomalu a v malém množství, karas je nejodolnější. A v hloubce k 1 m už i přezimuje. Zdraví Petr.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

usir - (9), 31.5.2007 12:06, zobrazeno: 11758x
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné mít zahradní jezírko bez stálého přítoku vody? 
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.12 (?), 31.5.2007 13:49
Samozřejmě, že může být jezírko bez stálého přítoku, ale chce to mít v jezírku na 1/3 hloubku tak 1m ,aby se nepřehřívalo a větší plochu, aby šlo dobře osázet vodními rostlinami a povedla se tzv. "biologická rovnováha", ryby se přidávají až po dobrém zapojení rostlin a hlavně pomalu a v malém množství, karas je nejodolnější. A v hloubce k 1 m už i přezimuje. Zdraví Petr.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.12 (?), 31.5.2007 13:55
Ještě jsem zapomněl na možnost provzdušňování čerpadlem s časovým spínačem, pokud máte po ruce přívod el. proudu. Nejlevnější je použít čerpadlo ze staré pračky , dá se schovat vedle jezírka v zemi v zaizolované bedýnce, a fólie přímo od výrobce - nejlevnější je Aguaplast 805 - Fatra a.s., ty Vám i udělají fólii svařenou do jednoho kusu a na míru jakou potřebujete.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
usir - (9), 31.5.2007 14:16
Děkuji, Karas je velice odolná ryba, ale tu bych tam ani nechtěl, spíše ty Japonské kapry. Zajdu si koupit i knížku o zahradních jezírkách, abych se dozvěděl něco i o rostlinách. Já jsem teprv začínající jakoby zahrádkář, tak mi je každá rada dobrá, Mám totiž pozemek cca 4000m2 a chci ho nějak skrášlit jenom všude zelená tráva se mi nelíbí. Sice tam mám, takový menší jabloňový sad a pole na brambory ale je to málo. To jezírko bych chtěl umístit někde v blízkosti venkovního posezení, které se chystám letos dělat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.12 (?), 31.5.2007 14:22
Mám podobný pozemek 4500 m2 a na polovině stavím RD, na druhé jezírko, mám výhodu stálého přítoku vody - viz můj dotaz níže. Protože jsem nadšený rybář chci v něm chovat pstruhy a siveny pro radost i k snědku. Kamarádi něco podobného už mají a chovají v něm úspěšně candáty, tak ať se Vám daří.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika