Výstavba rybníčka - chov pstruhov



Kosto - (1) - 4.23 (?) 
18.3.2017 13:26, zobrazeno: 9959x

Zdravim, vyvrtal som na pozemku studňu, vodu mi to tlačí cca 150 cm od povrchu kde som ju odklonil a zviedol do kanála aby mi nevyplavila šachtu. Odtok je neustaly cca cez štvrtinu rúry priemeru 100mm. Rybník by som chcel vybudovať na opačnej strane pozemku a riešiť prítok vody samospádom a vodu dokyslicovat na úkor elektriny.Premeral som výšku a vychádza mi že hladina musí ísť min 70cm pod úroveň pozemku koli samospadu, čo mi ani moc nevadí.Na pozemku je ale problém s povrchovou vodou ktorá sa nachádza cca1,5-2m od povrchu lenže ako som sa dočítal tak rybníček má byť čim hlbší a tým pádom asi neprichádza do úvahy použiť foliu ale asi betón a tvárnice alebo vyložiť kameňom a vysparovat betónom, poprípade poradte.Voci betónu nič nemám ale neviem čo by bolo pre pstruhy a údržbu najlepsie, taktiež neviem akú zvoliť veľkosť rybníka a veľkosť obsadky... Ďakujem za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 4.23 (?), 19.3.2017 21:23

No takže ďakujem všetkým za vyčerpávajúce rady. Napadlo ma že mám tu ilovity podklad, keby som to skombinoval takto : dať vrstvu ilu, poukladať don pieskovce aby boli medzery medzi nimi čím menšie a taktiež vysparovat ilom... Mám len strach ci sa to nebude veľmi mutit... Tie pieskovce môžem mať "za odvoz",ilu búde habadej... alebo je to blbosť??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika