Výhoda bubnového filtru



K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 23.97 (?) 
16.4.2019 19:41, zobrazeno: 1945x

Uvažuji zda není lepší zrušit klasickou komorovou filtraci 

a nahradit bubnovou..,stačí tedy samotný bubnový filtr, nebo lepší nějaká kombinace?

jezírko mám 70m3,filtraci 3m3,čerpadlo 16000/h, ještě skrápěné síto, to bych

teoreticky mohl nechat ako původní a z toho nátok do bubnu a zpět do jezírka-je tato kombinace výhodná,

nebo to prostě nechat vše původní..,jde o to že se mi nezdá dost učinná komorová filtrace

Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 238.23 (?), 17.4.2019 9:32

Těžko říci co se skrývá pod pojmem "Nezdá se mi účinnost komorové filtrace" ale asi jde o biologickou část filtrace. Mechanickou filtraci u Vás žejmě provádí štěrbinový filtr. Bubnový filtr je opět pouze mechanická filtrace ale s jemnějším sítem než má štěrbiňový filtr. Pokud chcete nově zapojit bubnový filtr tak chcete zřejmě nahradit štěrbinový filtr tímto bubnovým filtrem. To by mělo smysl pokud šterbinový filtr dostatečně mechanicky nefiltruje a nebo si chcete zvýšit komfort čistění mechanického filtru o čemž je bubnový filtr. Pokud je ale problém v biologické filtraci tak Vám bubnový filtr nepomůže. 

Toť můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.25 (?), 18.4.2019 18:56

Předřaďte ji té komorové filtraci. Účinnost bubnu a síta nejde úplně porovnat, to by vůči sítu nebylo moc korektní :)
Budete překvapen jak moc se změní chod komorové filtrace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika