Vodní rostliny



VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?)
5.2.2010 19:39

Myslím si, že pokud voda neteče ale pouze stojí tak rostlina vodu čistit nemůže. Může pouze snížit obsah živin ve vodě. A to udělá jakákoliv vodní rostlina. Pak už záleží pouze co se vám líbí a na hloubce jednotlivých míst. Do hluboké vody leknín, který je hezký a pod listy mají úkryt ryby a na listech sedí žáby. Spíše budete mít problém až Vám to všechno nastartuje aby jste neměl prales a každý rok budete rostliny probírat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 146.226 (?), 2.2.2010 16:53, zobrazeno: 4304x

Poradí někdo, které rostliny čistí vodu nejvíce?Mám větší přírodní jezírko bez proudu a potřeboval bych ho osadit a nevím čím.Hloubka pro rostliny je od 1.5m /cca8m2/ do 30-50cm  /20-30m2 plocha k osázení/

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.247 (?), 2.2.2010 20:40

Hmm, nevim jak ostatni ja mam jezirko od lonska a tady v tom jsem narazil - 80% pobrezni zony mam hloubku od 50- 20cm a to je zatracene hodne. Vetsina rostlin na zacatku potrebuje (alespon dle mne) tak 0-15cm. Jak to bude za x let to uz bude asi neco jineho, ale ted to vypada zalostne, resil jsem to ze sem budoval jakesi umele ostrovy, kde jsem snizoval hloubku abych mohl zasadit rostlinky i "uprostred" vetsi hloubky.

Co vim tak se doporucuji kosatce, orobinec, rakos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.250 (?), 3.2.2010 12:21

Do jezirka se hodí určitě orobinec (je jich více druhů), kosatec žlutý, blatouch,prustka, puškvorec,zevar, žabník,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 5.2.2010 19:39

Myslím si, že pokud voda neteče ale pouze stojí tak rostlina vodu čistit nemůže. Může pouze snížit obsah živin ve vodě. A to udělá jakákoliv vodní rostlina. Pak už záleží pouze co se vám líbí a na hloubce jednotlivých míst. Do hluboké vody leknín, který je hezký a pod listy mají úkryt ryby a na listech sedí žáby. Spíše budete mít problém až Vám to všechno nastartuje aby jste neměl prales a každý rok budete rostliny probírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.2.2010 18:36

...Může pouze snížit obsah živin ve vodě. A to udělá jakákoliv vodní rostlina... Tak právě myslím zněla ta otázka, který druh rostlin dokáže odebrat co největší množství živin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika