voda z medenych okapu



host - 1.251 (?)
27.8.2008 22:01

Co se týká měděné topné spirály v konvici, pro jistotu bych doporučil, pokud se třeba týden nepoužívá, první uvařenou vodu vylít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 3.8.2008 20:22

Hulvát jeden, žádný přírodovědec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 4.8.2008 8:04

Ak by med skodila, potom by sa vodovod z medi nerobil. Su firmy co to robia, i ked by som asi vahal...

Co sa tyka komentu "po 40"... ja som pocul koment na muzov po 60. Su ako stary dzban s ulomenym uchom. Stary, niet ho za co chytit ale skoda ho vyhodit 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.31 (?), 4.8.2008 15:20

Já bych se té škodlivosti "kontaktu s mědi" na lidský organismus také moc nebál. To bychom totiž měli ve světě další prvenství. Nejvíc lidí s výpadky paměti na počet obyvatel, páč v pití piva to prvenství už máme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.128 (?), 4.8.2008 20:47

ale stejně si myslím, že by si Hráběnka měla udělat radost a koupit si krásnou novou konvici s dvojitým dnem :=)  A proti usazování vodního kamene je dobré nenechávat po uvaření zbylou vodu v konvici, ale vylít ji. Tak udžíte konvici "jako novou" i několik let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.8.2008 22:16

Milá Hráběnko, nekupujte žádnou novou konvici!  Na výpadky paměti stačí pořídit si notes (sklerotník) a je to.  Mám to vyzkoušené, věřte!     Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 5.8.2008 17:58

Díky, hoste 162.128.   H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.8.2008 23:07

Vylití vody z konvice usazení kamene nepomůže. Podle mě záleží na vodě. V práci (voda z jiného zdroje) jsem denně používal ve stejném režimu konvici 6 let a neusadilo se nic. Tentýž typ konvice mám doma a po dvou uvaření (a vylití) vody lze setřít ze stěn bílý prášek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 27.8.2008 22:01

Co se týká měděné topné spirály v konvici, pro jistotu bych doporučil, pokud se třeba týden nepoužívá, první uvařenou vodu vylít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 27.8.2008 22:19

Viděl jste zblízka kotle, ve kterých se vaří povidla,  pálí a kondenzuje slivovice nebo vaří pivo? Jsou buďto z mědi nebo nerezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.138 (?), 24.8.2008 19:14

K tématu mám tento dotaz: na zahradě mám starou studnu kam se stahuje povrchová (dešťová voda), spodní pramen nemá. Mám do ní svedenou vodu z měděných okapů a tou napouštím jezírko (cca 50m2, 25 m3). Jezírko mám druhým rokem, osázené orobincem, prustkou bahení, blatouchy, lekníny, rdesno obojživelné apod. Je v něm cca 30-40 ks ryb (karasi a koi). Ryby jsou v pohodě a i přibývají jak na velikosti i počtu, s řasami také nemám velký problém. Problém je ale s rostlinami, téměř nerostou a již teď je hodně listů žlutých popř. zčernalých. Může to mít souvislost s tím, že voda je z měděných okapů? V loňském roce se rostlinám dařilo o něco lépe, voda je v jezírku stále stejná. Filtrace sestává z křemičitého písku, lávové drti a UV lampy. Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika