Vhodné rostliny do jezírka



host - 7.146 (?)
5.4.2010 8:03

Podle toho co tu píšete by to mohl být vodní mor dlouhá rostlinka s malýma lístečkama?Je to vyborná rostlina proti řasám ale jestli že jí nemáte na dně v nějaké nádobě rozroste se všude já bych pořídil amura záleží jak velké máte jezírko podle toho množství amurů ale musíte počítat s tím že budou žrát i ostatní rostliny.Jestli se mnou někdo nesouhlasí tak mě opravte

JInak bych taky bral přemnožení rostlin alespon bych tam neměl tolik řas klidně mi nějakou pošlete

Jinak hodně štěstí s liknidací

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 44.21 (?), 17.7.2007 10:32, zobrazeno: 21874x
Dobrý den, můžete mi prosím doporučit vhodné rostliny  a případně jejich počet do jezírka, (cca 15.000 litrů),  které by mi pomohli čistit vodu i např. proti řasám? Jezírko  mám od loňského roku, máme  filtraci, UV lampu. Ale minulý týden  nám voda zezelenala. Vhodnou "chemii" jsme řasu zničili, ale rádi bychom to řešili pokud možno přírodní cestou. Děkuju předem za vaše rady a tipy. :)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.227 (?), 18.7.2007 8:48
Plovoucí rostliny omezující růst řas - Vodní hyacint, Bábelka. Kde se prodávají, snadno zjistíte po zadání textu: Plovoucí rostliny omezující růst řas - do vyhledávače Seznam nebo Google.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.182 (?), 28.4.2008 13:22

Aby byla voda v jezírku čistá, je důležité dodržet několik zásad.Pokud možno, aby v jezírku byla voda dešťová, která je bez živin nebo alespoň aby tvořila větší část.Slunce by mělo na jezírko svítit max 5-6 hodin denně, na podzim chránit jezírko před spadajícím listím, odstraňovat uhynulé části rostlin ihned jak je zpozorujete, mít optimální počet okrasných ryb a nakonec možná ještě plouvoucí rostliny, které dodávají rybníčku stín.Doufám že se Vám všem bude dařit. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 28.4.2008 18:34

Trochu bych si dovolil rozporovat tu děšťovou vodu, ale jinak jsme pro rostliny v jezírku všemi deseti. Jen musíte po skončení vegetačního období odstranit zbylou nať - jinka to nebude mít ten efekt, který od rostlin čekáte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.18 (?), 30.3.2010 13:20

Můžete mi prosím někdo poradit, co dělat s rostlinama, které se mi asi přemnožili v jezírku? jedná se o podvodní rostliny, bohužel nevím, co jsou zač, ale stačí hrábnout hráběmi a vytáhnu chuchvalec těchto dlouhých rostlinek. Co s tím? musím je neustále trhat, není na to nějaký lepší postup? díky za reakce. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.146 (?), 5.4.2010 8:03

Podle toho co tu píšete by to mohl být vodní mor dlouhá rostlinka s malýma lístečkama?Je to vyborná rostlina proti řasám ale jestli že jí nemáte na dně v nějaké nádobě rozroste se všude já bych pořídil amura záleží jak velké máte jezírko podle toho množství amurů ale musíte počítat s tím že budou žrát i ostatní rostliny.Jestli se mnou někdo nesouhlasí tak mě opravte

JInak bych taky bral přemnožení rostlin alespon bych tam neměl tolik řas klidně mi nějakou pošlete

Jinak hodně štěstí s liknidací

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.4.2010 8:47

Mohla by to být prustka? S amury buďte opatrný, esteticky ta ryba není nijak zajímavá, a opravdu si nevybírá, sežere všechno zelené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 6.4.2010 16:47

Nejlepší by bylo trs té rostlliny vytáhnout, vyfotit a pak se dá říci, co tam máte. Pravděpodobně to bude už zmiňovaný Vodní mor kanadský nebo by to mohl být Růžkatec

V obou případech se jedná o dosti houževnaté rostliny, kterých je docela problém zbavit se, pokud se jedná o objemnou nádrž. Amur (pokud jej nasadíte) je bíložravé "prase", které Vám po čase zajistí, že budete mít jezírko zcela bez rostlin. Je fakt, že je nevzhledný a jeho maso také nic moc :-) Každopádně Růžkatec Vám možná po čase vyroste znovu, protože je velmi křehký a každý další úlomek znamená novou rostlinku. Navíc jeho plody jsou něco jako malé oříšky, které se usazují na dně a po čase opět vyrostou ve zdravou krásnou rostlinku.Na druhou stranu obě rostliny prokazatelně omezují růst řasy v jezírku, takže Vaše voda bude zřejmě křišťálově čistá i bez UV a dalších drahých špásů.

Také se podívejte do nabídek různých hobby marketů, inzerátů, atd. co si za tento plevel někteří "unterwassermani" účtují. Milý pane, vždyť Vy jste vlastně milionář :-), akorát že o tom ještě nevíte...

zatim vše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 7.4.2010 7:36

S tím, že amur sežere opravdu všechno v jezírku tím i lekníny máte pravdu, ale že amur na jídlo není nic moc, tak to nevím jestli jste ho někdy jedl.Já už rybařím moc roků, chytnout amura je hodně těžké, ale maso má jedno z nejlepších.Jinak, jak mor vodní, nebo růžkatec jsou opravdu plevelivé rostliny, ale moc užitečné.Jak sám píšete jsou to rostliny, za které si opravdu účtují nehorázné peníze, ale bez těchto rostlin si jezírko neumím představit, proto je dávám do košíků.Jenom dešťová voda nestačí, vyzkoušeno.Dávám tak půl na půl vody.Nemám vodu z vodovodního řádu, ale ze studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 7.4.2010 9:34

Omlouvám se za OT, ale jak je vidět, jedná se o vysoce subjektivní názor, vše je otázkou chuti, ale ano, amura jsem jedl a vůbec mě chuťově nezaujal. Když už jsme u tématu, ze sladkovodních považuji za chuťově výbornou rybu candáta, lína, úhoře u těch prosolených nepohrdnu třeba fugou

Ale teď vážně k původnímu tématu. Např. zmiňovaný růžkatec se kvůli již zmiňované křehkosti dokáže velmi rychle a docela agresivně rozmnožit, z části odlomků rostou ihned nové rostliny, část padá na dno a tleje, takže udržet jezírko s těmito rostlinami v nějaké vhodné rovnováze je docela práce. Nedávno jsem si prohlížel jednu menší obecní požární nádrž, totálně zarostlou růžkatcem, vhodná tak možná na přežití žab. Stojatá voda, na sluníčku, voda ale jak z křišťálové studánky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika