Ukryt pro rybycky



klukjc - (40) - 16.80 (?) 
11.10.2010 23:45, zobrazeno: 4161x

mam male jezirko z folie. Cely rok je nadherne ciste. Pres leto jsem mel na hladine plovouci rostliny, ktere jsem ted musel dat pryc kvuli zime. Problem je, ze ted se nemaji rybycky kam schovat. Cele leto se schovavali pod listy lekninu, nebo plovouci rostliny. Mam v jezirku jeste par dalsich rostlin, ale tam se moc neschovavaji. Poradte z ceho udelat nejaky ukryt pro rybycky. Stacil by treba nejaky mensi duty parez ve vode? Mam karasky a zavojnatky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 133.163 (?), 12.10.2010 8:20
Když pařez tak takový který již ve vodě nebude hnít. Přiklonil bych se spíše ke kamenům nebo jinému "vodunekazícímu" materiálu. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 12.10.2010 8:21

Dřevo do vody není vhodné.(Uvolňují se z něho fenoly, saponiny,...)Pokud chcete nějaký kořen do vody tak jedině koupit nějaký kořen v akvaristice. Já ovšem nechápu, proč hledáte pro ryby úkryt.Přes zimu jim nic nehrozí.V ideálním případě jsou téměř bez hnutí u dna a zimují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.162 (?), 18.6.2023 13:11

Když je člověk nechápavý, tak nechápe. Pravda je taková, že ryby chtějí úkryty protože pro svůj klid vyžadují i bezpečí. Já mám jezírko 3m od vchodu do domu a ryby v něm jsou stálou potravou predátorů - vydry, volavky, ledňáček... Už chápeš proč potřebují ryby úkryt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika