Savo do jezírka



Stránky: 1,  2,  3   
kiomo - (3) - 49.144 (?) 
16.5.2010 16:08, zobrazeno: 52042x

použil jsem cca 1 dcl do jezírka o obsahu 35 m3 na regulaci vláknitých řas v jezírku.Zatím vše dobré Řasy se mírně ustálily ryby čilé plavou jak mají

co vy na to

Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 20.24 (?), 21.5.2010 20:45

my to praktikujem už rok, minimální množství samozdřejmně, ale ryby ani rostliny nic neříkají a rostou si vesele dál, není to jen proti řasám, ale i proti zelené vodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.50 (?), 14.6.2010 11:29

jak dlouho vydrží po savu žistá voda? Jak často ho do jezírka dáváte? Dík. Vlasta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.119 (?), 16.6.2010 22:38

Ahoj. S tím savem jste mne dostal. Vymýšlím vše možné na zlepšení vody v jezírku (omezení řasy a zprůzračnění vody). Jen mám trochu obavy co na to rybky...8xkoi, 4xkaras, 4xjeseter... Objem jezírka cca 25m3...Mohu "risknout" 1 dcl?Dík Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kiomo - (3) - 49.144 (?), 20.6.2010 10:50

Ahoj.

to savo jsem zkoušel neboť jsem si nevěděl rady s řasou.Teď už je vše v pořádku, voda křišťál, jak jsem psal v diskusi na vláknitou řasu.Mám postavený filtr domácí výroby a při čištění jsem důkladně vymyl matala rošty tím pádem jsem zlikvidoval bakterie nasazené ve fitru.Při opětovném čištění filtru mě trklo že při startování filtru mi upozorňovali na čištění filtru a to tím způsobem že rošty pouze oklepat ale nemýt.Rošty jsem pouze oklepal nasadil zpět, do jezírka jsem dal pytlík na čištění jezírek, do filtru jsem dal start filtr a za dva dny voda čistá zmizel i povlak na kačírku.teď mám jezírko jak jsem si ho představoval.Někteří sousedi se chodí podívat jak se chová jezero a vyptávají se na dosažení tohoto díla.Jsem na to hrdý že se mi to povedlo.Žádnou chemii už bych nepoužil, pouze přírodní.Savo rybám neuškodilo, ale už ho tam nedám.Je fakt že filtr jsem postavil a cena filtru se vyšplhala okolo 50 000 Kč pouze za materiál práci nepočítám, ale stálo to za to vytvořit něco a ono to funguje.Takže hlavně kvalitní filtr a je po starostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.233 (?), 10.1.2012 23:41

Tak to chudáci jeseteři to je už nechcete?Savo sice dokonale vyčistí vodu ale také dokonale zničí veškerej biotop v jezírku a pak to už bez sava nepůjde vůbec!!!Bakteriím stačí čistá voda z vodovodu s trochou chloru a zničí bakterie celého filtru.Filtr je dobré pouze vyklepat nebo ždímat ale ne sušit a oplachovat chlorovanou vodou.Pokud chcete bazén z jezírka POUŽIJTE SAVO! Pokud se chcete koupat v křišťálové vodě tak si pořiďte nafukovací ryby a nebo navštivte AQUA centrum ale jezírko je prostě příroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.24 (?), 20.6.2010 19:40

podle potřeby, to se nedá říct, protože třeba ted pořád prší, tak se voda čistí sama, ale rybám ani rostlinám to fakt nic nedělá, sice je tu spousta lidí co to odsuzuje, protože to chtějí mít bez chemie, ale my sme si už nevěděly rady, a tohle je levný a učiný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vasulka - (9) - 49.50 (?), 23.6.2010 16:52

já jsem to savo vyzkoušela- malé jezírko 2000 l- vypočítala jsem podle rady na 35m3. vyšlo mi na moje 2,18m3 6,25cl sava. Dala jsem 5cl a jezírko je krásně čisté, ryby neumřely a lekno i jiné rostliny se mají k světu. Dala jsem ho před týdnem. Používám i filtraci Pondo. Ta voda mně opravdu překvapila, vidím až na dno. Super!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.194 (?), 24.6.2010 11:58

tak toto je velmi zaujimave... no mne to nedalo a dala som aj ja do mojho asi 1,5 cl sava... dufam, ze vsetko prezije: D tiez skusam kadejake chemikalie, ale ja mam male jazierko a prehrieva sa mi voda, takze je to tazky boj... a mam ho asi 2mesice zatial

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 177.194 (?), 24.6.2010 12:10

a ako vlastne dlho tvalo kym sa voda vycistila odkedy ste tam dali to savo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika