Průchodky do sudu



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?)
22.7.2008 14:15

Jak jsem slibil, nize par rano narychlo udelanych fotek, voda dle mych meritek je cista, je videt az dno, jestli je to diky filtru neumim posoudit, dobudoucna planuji jeste pridani skimmeru pro obcasney provoz, druhe cerpadlo uz mam porizene..., vcera jsem zkoumal stav sudu, v prvnim - usazovacim vesele buji zivot je videt hojne mnozstvi ruznych larev, rochnicich se v kalu, k memu prekvapeni nejsou kartace v druhem sudu ani tak zanesene jak bych ocekaval...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 21.7.2008 13:59

Zdravim, toz jsem po delsi dobe zpet, v noci jsem se vratil z delsi dovolene, rano jsem jen nakouk nez jsem vyjel do prace, voda je celkem cista, neco na nekterych mistech je trochu vlaknite rasy akorat lekniny jsou up, minuly tyden tu pry bylo krupobiti tak to odnesly listy, odpoledne prsknu par fotek a hodim je tu... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 22.7.2008 14:15

Jak jsem slibil, nize par rano narychlo udelanych fotek, voda dle mych meritek je cista, je videt az dno, jestli je to diky filtru neumim posoudit, dobudoucna planuji jeste pridani skimmeru pro obcasney provoz, druhe cerpadlo uz mam porizene..., vcera jsem zkoumal stav sudu, v prvnim - usazovacim vesele buji zivot je videt hojne mnozstvi ruznych larev, rochnicich se v kalu, k memu prekvapeni nejsou kartace v druhem sudu ani tak zanesene jak bych ocekaval...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 1.8.2008 13:33

Super jezírko a hlavně super diskuse na čekém netu! Také jsem dlouho řešil otázku filtrace, pro malé jezírko (asi 3000l)  - 10KOI-  45cm, a nakonec jsem použil kaskádu ze tří na sobě postavených beden na maso (každá má 60l), této kaskádě předchází jeden sud (120l) s mechanickou filtrací a UV lampa (25W) - po dvou letech tápaní s komerčním kbelíkovým filtrem máme konečně křišťálovou vodu po celou sezonu- i v těchto horkých dnech. Je to dobrý typ pro menší jezírko. Jako náplň pro biologickou filtraci přitom používám "odpad" - šponu z plastu. Jedna bedna je napěchovaná tímto materiálem a provzdušnovaná - první médium jsem získal za levný peníz od jednoho dobře známého chovatele KOi z Neratovic, později zdarma od kamaráda. A funguje to!  K tématu průchodek mohu říci že jsem použil 5/4" plastové, oboustranně šroubovací, které jsem koupil v Hornbachu (1ks asi 90Kč). Nějaké detaily je třeba ještě vychytat - spíše pro komfort obsluhy. Přeji všem krásně čistou křišťálovou vodu.

Petr Švásta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 1.8.2008 15:12

Zdravim, nad podobnou variantou jsem taky uvazoval, ale nakonec jsem ji zavrhl kvuli vlhkosti, protoze mam sudy umistene uvnitr budovy... nebylo by nejake foto, docela me to zajima... Slany
  
www.koiphen.com/forums/showpost.php

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 1.8.2008 15:59

Včera jsem viděl u jednoho pána, kterého jeho jezírko "chytlo" celkem pěkně udělaný prostup v plastovém sudu - na HT100 trubku - vyřízl otvor o něco menší než byl průměr trubky, a horkým vzduchem nahřál plast sudu, a trubku protlačil skrz. Po vystydnutí to už prý těsnilo, ale pro jistoto to ještě omázl zevnitř lepidlem (a silikonem). Byl to celkem pěkný průchod bez nervů z ucpání díky velkému průměru trubky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr Bureš - (3) - 197.110 (?), 8.8.2008 11:40

Zdravím všechny na tomto foru, supr nápady, musím pochválit. Už delší dobu něco podobného scháním a tady vidím, že jsem na správném místě. Akvaristiku dělám od mládí, tak něco málo a tom vím ale právě buduji koupací jezírko o velikosti 25m3 s osádkou ryb a byl bych moc rád, kdyby mi někdo z vás mohl propůjčit dokumentaci k výrobě funkčního filtru popř.udělám osobní návštěvu a vše zdokumentuji. Mam za sebou dvě pískové filtrace, které chodí bez problémů, ale toto je jiná parketa a trochu v tom plavu. Mohu nabídnout výměnou kompletní dokumentaci vlastního teplovodnýho krbu s výkonem 14 kw, který jsem vyráběl ve dvou kusech a druhou zimu vytápí dva rodiné domky. Samozřejmostí je dvojím spalovaní, přívod extr.vzduchu atd.rád se podělím.

Vím je na trhu spousta filtrací jenom je koupit ale...

Díky za odpověď a reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.8.2008 13:22

Moja filtracia je jama. Na dno jamy pvc folia, ako u jazierka.  V jame kolmo dole kus rury 25 cm priemer. Na konci dole je rura zapchata geotextiliou a urobene diery v dolnej casti na odtok vody. Cez diery je filtracna mriezka. Rura je v jame do rury ide zhora hadicou voda. Okolo rury je obsyp liapor (keramzit) asi 100 l a nieco. Je to nieco podobne, ako sa predava aj v akvaristike, iba v stavebninach to stoji menej. Ten je zhora zatazeny strkom. Voda priteka do rury, otvormi dole prechadza cez liapor frakcie 8-16 mm hore vzlina cez kamene a preteka akoby potokom do jazera. Prietok je velmi maly 500-1000 l/h, mozno i menej, musim este zmerat. Pumpa Oase Nautilus, ta s vykonom 17 W... Po napusteni vody, voda zelenela, zelenela,...po case asi 1-2 tyzdnov sa zacala cirit a dnes je uplne priezracna. Ziadna lampa. 3 slnecnice, 2 jesetery, kopu hmyzu,... no rovnovaha. Rastlin par, ale nerozrastene este.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr Bureš - (3) - 197.110 (?), 8.8.2008 13:49

Díky moc za reakci, ale touto cestou bych se nerad pouštěl.Nechci nikomu tvrdit, že toto či ono je špatný, ale mám namyšlenou gravitační mechanicko biologickou čističku a tu bych chtěl realizovat na moje jezírko. Bohužel mám s půdními filtry své zkušenosti a nejhorší je to čištění. Kdo tvrdí, že se o vše postarají rostliny, tak je lhář a neví o čem je řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.8.2008 15:52

OK, ja som siel do jednoducheho systemu. Spomalil, zekonomizoval prietok a posilil filtraciu. CItal som inac knihu v anglictine o jazierkach. Tam sa povazuje filtracia a cela technika za druhoradu. DOlezita je podla autorov knihy bio rovnovaha. Filtracia, UV lampy a bakterie su riesenia komercne, pre jazierka, ktore su permanentne alebo v urcitych roznych obdobiach mimo rovnovahy, co je sposobene viac menej designom bud firmy alebo toho co si jazierko urobil ci dal spravit.. Ak chce mat niekto 10 m3 jazierko a 30 velkych a malych ryb, je otazka, ci je prirodzene taketo mnozstvo ryb v takom jazierku. S knihou ciastocne suhlasim. Ciastocne, ze asi by mal byt urcity pohyb vody a jazierko bez akehokolvek systemu cirkulacie vody by bolo moc nachylne na problemy. Kniha sa vola Watergardens, autorov si nepamatam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 8.8.2008 18:17

přijeďte ke mě, tadfy uvidíte gavitaci v chodu - a bude to pro Vás minimálně inspirace. Nebute první, kdo si u nás bedny oměří, a pak nechá někde svařit PS - aby jste nemusel oměřovat, okopíruju vám plánky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika