Folie EPDM



Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?)
19.1.2010 10:27

jeste par starych fotek - nove zadne nemuzu najit :-(

K tem hadicim tam - to jsou drenazni trubky a mel by to byt jakysi nejaky druhy okruh filtrace - pres sterk ktery na nich dnes lezi + koreny rostlin. Zatim to nemam zapojene - cekam az se rozrostou rostliny :-) pak to bude mit samostatne cerpadlo a bude to jen honit vodu kolem dokola.

Firma co mne pokladala folii na to koukala a rikali ze to taky delaji ale presne naopak nez to mam ja :-) tzn. ja budu vodu ze sterku gravitacne privadet do cerpadla a oni naopak profiltrovanou vodu ze skimmeru atd. tlaci cerpadlem do tehle trubek - asi to ma tu vyhodu ze se tam odbouraji ziviny a zaroven se privede kyslik ke korenum. No nevim kazdopadne je to energeticky narocnejsi.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 108.230 (?), 18.1.2010 7:28, zobrazeno: 10884x

uvažuji o stavbě svepomocí velikosti koupacího jezírka 100m3,chi použít kaučuk.jak se stím pracuje?je to výhodné a spoje se lepí?.nebo to nechat udělat komplet firmu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.147 (?), 18.1.2010 9:06

Ja mam zruba takto velke jezirko - nekde tady jsou fotky - muzu vecer pohledat dat sem.

Folii pokladala firma ale ve 4 nebo peti lidech - byla totiz z jednoho kusu - nechaji si ji od dodavatele primo pripravit na potrebny rozmer a pak ji jen rozprostrou na geotextilii do jezirka. Samozrejme tohle je mozne u jednoduchych tvaru (u mne obdelnik) a samozrejme vznikne docela dost skladu - balastu, ktery kupujete zbytecne. Ale kdyz propocitate casovou usporu lepeni na miste, kvalitu zadne lepene spoje na miste tak se to myslim vyplati.

Jinak folie je poradne tezka sam jsem pak odrezaval v rozich ty zbytky ktere mohly mit treba 4-6m2 a tak tak jsem to unesl.

Jinak folie je opravdu hodne houzevnata i v nejvetsich mrazech podajna a po lemech okolo jezirka jsem cele leto jezdil koleckem, mel nahazene dreva, kameny po kterych jsem chodil a vse bez nejake ujmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 108.230 (?), 18.1.2010 16:30

můzete dát nějaké foto, jakou používáte filtraci?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.147 (?), 18.1.2010 16:40

Mrkněte na moje příspěvky v diskuzi "průchodky do sudu" - inspiraci k filtraci u mne zrovna nehledejte:-) mel jsem jen tri 50l sudy naplnene smesi sterku a liaporu, zadne odkalovani nic sice to fungovalo ale melo to strasne malou propustnost (cerpadlo se nudilo :-) a z vrchu prvniho sudu sem musel manualne odstranovat odfiltrovane rasy. Letos planuji zbudovat nejake ciste mechanicke sito s automatickym oplachem - jedinym problemem co mam jsou plavajici shluky ras jinak voda je cista, takze potrebuju efektivni skimmer(y) a pak neco co ty rasy dokaze odfiltrovat, to je vsechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 95.13 (?), 19.1.2010 7:29

já uvažuji -nevím jestli správně, použít gulu, prfi skimet, spojit do potrubí pr.160 mm, vést do vyrobené gravitační čističky 4/1/1m, čtyři komory a před tím ještě udělat velký vortex, objem jezírka cca 95m3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.147 (?), 19.1.2010 8:31

To zni zajimave a myslim ze by to mohlo fungovat.  Ja jsem ten vortex nikdy poradne nepochopil jak to muze fungovat (tzn. princip odstredivky samozrejme chapu, ale jak se to pak odkaluje a jestli to opravdu funguje i na ty shluky ras), jednodussi pro mne na pochopeni a tim i lakavejsi je ten screenex  - at uz jako prvni inspirace a lakadlo Oase Screenmatic, to jsem vsak kvuli elektronice zavrh, nebo pak ten muj ideal Cetus.

Puvodne jsem mel vzadu za jezirkem podel te jedne jeho kratsi strany (8m) korenovou cisticku 8*1,5*1,2m - bylo to uz vybagrovane - pak jsem z toho dostal strach a cast jsem toho zasypal a z casti udelal sachtu na filtry (tu jsem podceni l a tak tak se mne tam vlezou 4 50l sudy - skoda.

Co mne prekvapilo a do ted sem nezjistil pricinu je ze jezirka vodu odvadi skimmer kg trubkou 110mm kterou jsem vyspadoval klasicky dle kanalizace 2-3cm/m no a problem je ze z trubky na jejim konci vyteka tak neco pres 40000l/hod coz je strasne malo - musel jsem krotit cerpadlo (jeho maximum 10 000l). Pokud se mne tohle nepodari vyresit tak budu muset zapomenout na gravitacni zapojeni a koupit normalni cerpadlo ktere strcim primo do jezirka.

Jelikoz jsem chtel hodne setrit tak jsem tu gulu neudelal a je to skoda - v celkovych nakladech jezirka je to uz 00nic a do budoucna mne urcite bude chybet. Jezirko mam od jara a na podzim jsem kalovym cerpadlem zkousel z kal z jezirka odcerpat a bylo ho tam pozehnane. (co jsem udelal ze jsem aspon dno vyspadoval a v nenizsim miste udelal zlab do ktereho muzu spustit cerpadlo).

 

Ty vortexy se tady resili myslim zrovna v te diskuzi "pruchodky do sudu". Ja mel problem prave s temi otvory v tech sudech - u mne slo o spojeni neznameho plastu sudu s plastem kg trubky - zkousel sem to laminovat - lamnit vsak kupodivu casem a asi vlivem uv degraduje (krehne), pak jsem zkousel akvaristicke lepidlo, zvenku jsem to oplastil klasicky asfaltem ale stejne to pod tim ohromnym tlakem vody jemne provlhalo.

20000 za ten cetus se mne nechce davat a premyslim jeslti to udelat sam (naklady tak 7000 nebo uz rovnou koupit tu levnou verzi "cetusu" - budget. ta vyjde na 10000 ale jestli to neni vylozene nejaky sunt.  No uvdim, kazdopadne bych mel uz neco delat - jaro se blizi :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?), 19.1.2010 10:27

jeste par starych fotek - nove zadne nemuzu najit :-(

K tem hadicim tam - to jsou drenazni trubky a mel by to byt jakysi nejaky druhy okruh filtrace - pres sterk ktery na nich dnes lezi + koreny rostlin. Zatim to nemam zapojene - cekam az se rozrostou rostliny :-) pak to bude mit samostatne cerpadlo a bude to jen honit vodu kolem dokola.

Firma co mne pokladala folii na to koukala a rikali ze to taky delaji ale presne naopak nez to mam ja :-) tzn. ja budu vodu ze sterku gravitacne privadet do cerpadla a oni naopak profiltrovanou vodu ze skimmeru atd. tlaci cerpadlem do tehle trubek - asi to ma tu vyhodu ze se tam odbouraji ziviny a zaroven se privede kyslik ke korenum. No nevim kazdopadne je to energeticky narocnejsi.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 119.95 (?), 21.4.2010 17:27

Tak mám dilema s folie, klasiku nebo EPDM,

odborníci někteří preferují, jednu někdo drohou, nevím,jak si vybrat..

Nejde mi ted o cenu, ale užitnou vlastnost...

Klasika se svaří v jámě, je přý pohledově lepší a líp se čistí, EPDM je zase jeden kus a tvoří záhyby, co s tím?

mám koupací cca 12/9 m, z toho hluboká část obdélník 9/4 m, zbytek skoro ovál, přípobřežní zona...

kdo poradí?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 21.4.2010 20:59
No ja neporadim ale pridam svuj nazor - epdm ma rozhodne lepsi vlastnsti (pro mne je rozhodujici dlouhodoba trvanlivost dila). Navic pokud by vam nezalezelo na penezich tak ani u EPDM neni problem udelat vse bez zahybu, skladu :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.1.2010 11:12

40000 l/hodinu je způsobené oprůměrem té trubky, koleny, záhyby atd. Zkuste příště zvolit větší průměr toho KG potrubí, byl by jste překvapen, jaký je v tom rozdíl, zvláště u samotíží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika