Prirozena eliminace zab



host - 187.3 (?)
29.7.2009 10:06

Mě se je podařilo vcelku dobře vychytat. Možná je to jiný druh - krásně zelené, ca 5 cm dlouhé tělo. Když začnou skřehotat, jdou od nich drobné vlny a podle toho se dobře najdou. Po chycení jsem je samozřejmě odnesl do rybníčku vzdáleného asi dva kilometry, tak snad se nevrátí. Jednu jsem zapoměl ve sklenici skoro dva dny a když jsem si na ni vzpoměl, tak měnila barvu ze zelené na hnědou. Všechny (asi pět kousků) se mi drželi v pobřežní zóně mezi rostlinami a po přiblížení většinou klidně zůstávali na místě a dají se chytit rukama. Zato hnědé žabky vždycky když se přiblížím zdrhnou do hloubky, ale ty mi nevadí, protože neskřehotají a kuňkání (vejš Radime) se mi líbí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 57.147 (?), 14.7.2009 12:30

Asi to jsou skokani jejich priserny rev je opravdu o usi a to jsem prirodomil. Nejhorsi je ze zacnou skrehotat, vybudi se k maximalnimu vykonu a najednou na chvilku utichnou, clovek se uklidni zacne pomalu usinat a najednou zas "kraaaaaaa" a uz to zase vali :-)))) Naprosta katastrofa.  Chytit se nedaji, jsou potvruky rychle a okamzite se schovaji az do uplne hloubky, fakt nevim co uz s nimi. Vsichni rikali ze az se prestanou na jare parit ze to prestane, povidali ze mu hrali - rev je porad stejny a pocty pulcu rostou geometrickou radou. Snad az zima je zastavi ale na jak dlouho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.7 (?), 28.7.2009 12:01
zkuste jim tam postavit umělýho čápa, třeba si daj trochu pokoj. Je riziko, že na námluvy přijde skutečný čáp, ale o to líp.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.3 (?), 29.7.2009 10:06

Mě se je podařilo vcelku dobře vychytat. Možná je to jiný druh - krásně zelené, ca 5 cm dlouhé tělo. Když začnou skřehotat, jdou od nich drobné vlny a podle toho se dobře najdou. Po chycení jsem je samozřejmě odnesl do rybníčku vzdáleného asi dva kilometry, tak snad se nevrátí. Jednu jsem zapoměl ve sklenici skoro dva dny a když jsem si na ni vzpoměl, tak měnila barvu ze zelené na hnědou. Všechny (asi pět kousků) se mi drželi v pobřežní zóně mezi rostlinami a po přiblížení většinou klidně zůstávali na místě a dají se chytit rukama. Zato hnědé žabky vždycky když se přiblížím zdrhnou do hloubky, ale ty mi nevadí, protože neskřehotají a kuňkání (vejš Radime) se mi líbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 29.7.2009 21:43

"měnila barvu ze zelené na hnědou" to barvu neměnila, to už usychala  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.3 (?), 31.7.2009 16:05

Neusychala, měla ve sklenici (5 litrů) také vodu z jezírka . Začínali jí hnědnout myslím hlavně záda. Když si vzpomenu jak jsem našel nějakou žabku ve skimru před měsícem, tak ta byla komplet tmavě hnědá a měla pár zelených flíčků nekde mezi lopatkama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.173 (?), 2.8.2009 15:21

A nepomohlo by vypustit na několik dní jezírko?Určitě by přišlo i stěhování žab.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 2.8.2009 19:00

Nevím, zda má pisatel ryby, ale přišlo by mi to v tom případě značně nepraktické :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 2.8.2009 22:54

Mno, jezirko ma v mem pripade 100m3, pri napousteni sem zadal vodarny o souhlas a slevu na stocnem :-))) Nerad bych to nekdy opakoval. Ale stav je takovy ze zaby se mne podarilo pochytat - podberakem a deportovat do blízkého rybníku. Ted tam mám už jen pár dospělých a hromadu puberťáků, kteří tak nepořvávají :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.3 (?), 12.8.2009 22:19

O vypuštění bych neuvažoval, protože mé jezírko má objem asi 100 kubíků. Napustím to sice za dva až tři dni, ale bylo by to pak dlouho studené na koupání a ostatní živočichové (šneci, potápky, vodoměrky...) by mi asi nebyli vděční. Taky by byl problém udržet vlhkost pro rostliny, neboť mám rozdílné výšky kačírku na různých krajích koupací zóny. Teď již víc než týden jsou žáby zticha. Buďto již mají po..., nebo to tu poslední co se tam znovu objevila a začala koncertovat samotnou nebavilo :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika