Otravné žáby



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
8.9.2017 16:47

To s těmi pavouky a hmyzem je naprostá pravda. Žába není kanibal. Kanibaly se mohou stát jen hladoví pulci. Do vody jim však stále padá něco chutnějšího než sourozenci a tak se kanibalismus obvykle nekoná ani u pulců. Jinak by mi ze sudu vylezla jen jedna rosnička a ne sto.

Hejno pulců před dokončením vývoje
Hejno pulců před dokončením vývoje
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 8.9.2017 11:05

Tak za jedno doufám, že dospělý člověk pozná rosničku a za druhé není snad tak složité, pokud to nevím, najít si, že rosnička je hmyzožravec. Co vám na té révě jako má dělat?indecision Maximálně tam žere pavouky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 8.9.2017 16:47

To s těmi pavouky a hmyzem je naprostá pravda. Žába není kanibal. Kanibaly se mohou stát jen hladoví pulci. Do vody jim však stále padá něco chutnějšího než sourozenci a tak se kanibalismus obvykle nekoná ani u pulců. Jinak by mi ze sudu vylezla jen jedna rosnička a ne sto.

Hejno pulců před dokončením vývoje
Hejno pulců před dokončením vývoje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.9.2017 10:52

Žába není kanibal. Kanibaly se mohou stát jen hladoví pulci.

Nejsem odborníkem na obojživelníky, ale učili jsme se žabí paradox - pulci jsou býložraví, dospělé žáby dravé. Včetně kanibalizmu.
V extrémních podmínkách se masožravými kanibaly mohou stát teoreticky i pulci, ale v našich biotopech, kde nouzi o rostlinnou potravu nemají, se s tím prakticky nesetkáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.9.2017 18:35

Asi tu experta na žáby opravdu nenajdeme. Literatura není jednotná. Já jsem pouze odpozoroval u pulců rosniček v úplně čisté dešťové vodě, že sežerou i komáří larvy plus všechno, co jim do vody spadne a rozmočí se. Možná tam občas byly i řasy. To, že jsem neviděl požírání dospělých žab navzájem skutečně neznamená, že to není možné. Když jsem však choval dravé tropické žáby v akváriu, sežraly mi všechny ryby, ale nežraly se navzájem. Tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.9.2017 19:08

pulců rosniček v úplně čisté dešťové vodě, že sežerou i komáří larvy plus všechno,

To jsou právě ty extrémní podmínky, které u nás nejsou. Bohužel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika