Ohrazení jezírka pro želvy



asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.250 (?)
8.6.2011 14:52

Já mám ohrazení letního želvaria udělané z 20 cm vysokého pásu karí sítě. Nikdy nepřelezly, ani se nepodhrabaly..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

autopilot - (10) - 248.32 (?), 30.5.2011 19:42, zobrazeno: 4835x

Ahoj mám jezírko asi 3000l a dávám do něho želvy mapová asi do 10-15cm ale musím je hlídat aby nevylezly a chci si udělat nějaký plotek kolem jezírka ale nějaký co bych ráno dal a večer oddělal protože bych je tam pouštěl třeby každý 3 den ale mám problém jezírko je z jedné strany od altánu to je v poho ale druhá strana je skalka říkal sem si že bych dal nějaký plíšek a na to navařil tyčku a ten plíšek zasunul pod folii na okraji zídky už sem viděl moc takových plůtků ale nechci do toho vrážet moc peněz poraďte z jakého materiálu by se to dalo vyrobit ja a dyl bych tam nějakou síť nebo pletivo díky za odpovědi


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.15 (?), 8.6.2011 14:17

Mám každoročně 1 želvu mapovou a jednu nádhernou v jezírku zhruba o dvojnásobném objemu než vy a nad plůtkem jsme dlouho přemýšleli, ale nic nefunguje!!! Želvy jsou zdatní lezci a plíšek by musel být vysoký cca 0,5m a dokonale hladky, aby se po něm nevyšplhali. Perfektně šplhají po pletivu až do výše 1,5m a do hloubky 0,5m se 100% podhrabou, takže pokud nechcete mít na zahradě nevzhlednou "činčurádu" tak to vzdejte a jezírko neoplocujte. My jsme raděli udělali pořádné oplocení celé zahrady a želvy okamžitě přestali z jezírka vylézat a i kdyby, tak ze zahrady se nedostanou. Tedy oplocení proti želvám je neúčinné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.250 (?), 8.6.2011 14:52

Já mám ohrazení letního želvaria udělané z 20 cm vysokého pásu karí sítě. Nikdy nepřelezly, ani se nepodhrabaly..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika