Nemoc a úhyn ryb



host - 224.59 (?)
12.4.2013 23:35

Pozor, nie len listy napadane do jazierka. V pobreznej zone mozete mat 10ky kg korenov rastlin, mozno by ste boli prekvapeni, ako sa niektore dokazu rozrast za rok ci dva. Zasadene v nadobach tuto mozu tlakom roztrhnut. Sam som pozoroval na lekne ako korene zdeformovali velky plastovy crepnik. Ak dojde k uhynu a odhnitiu korenov, moze to narobit zle. Inak korene odhnivaju postupne tak ci tak a tvori sa z toho taka cierna blatova hmota. Rastliny si tak tvoria anaerobne prostredie pri korenoch, co im viac vyhovuje. Kamene to zafarbi nacierno. Preto na koiphen nikto neodporuca rastliny v koi jazierku. Je to narocnejsie na udrzbu. Ked rastliny, tak mozno ponorne, aale clovek to musi mat pod kontrolou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 24.2.2013 15:36

Pokud nechcete sousedovy kocoury fyzicky zlikvidovat - s kocourama je svízel, když jim zachutná ptáček, či rybička, nechtějí nic jiného žrát. Souseda nepřesvědčí ani dokonalý záznam z videopasti -, budete si musit vyrobit nad jezírko zasíťovaný tvarový rám, s takovou přesností, aby se pod ním nemohl kocour nikde protáhnout. Nic jiného vám nepomůže! A pak můžete sledovat, poměrně dlouho, jak u jezírka zakrytého rámem, bude vysedávat „rybář“, smutně se koukající na rybičky a sem tam se pokusí přes drátěné pletivo zamávat tlapkou s vystrčenými drápky.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 11.4.2013 10:24

Tento rok karasi a ostatni drobotina do prvniho otepleni krasne prospivala a pak prislo ochlazeni a rapidni zmena ve zdravotnim stavu ryb.Pred tydnem jsem zaznamenal prvniho uhynuleho karase, dneska je "hore brichom" dalsich sedm.Nevite cim to muze byt zpusobene?Letos bezelo cerpadlo nonstop, pres filtraci.Loni, kdy jsem zadny uhyn k jaru nezaznamenal bylo cerpadlo vypnute a pouze byl hlidany pruduch cca 50cmx50cm, aby nezamrznul.Pohledem neni znatelna zadna nemoc.Ryba vyplave na hladinu, je malatna, a po jednom dni se zacne naklanet a nasledne hyne.Prozatim jsem zaznamenal uhyn karasu a schubunkinu... lini, perlini a ostroredky prozatim v poradku.

Poradte prosim.Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.11 (?), 12.4.2013 11:57

No nevím stím čerpadlem, ryby by měli mít v zimě teplotu vody v zimovišti 4°C přežijou třeba i v 1°C jenže pak jsou daleko náchylnější na nemoci apod. a je daleko menší šance že přežijí (hlavně na jaře kdy jsou nejslabší) Pokud jste měl čerpadlo na dně, které vám točilo vodu po celou zimu tak je to dost možná způsobeno tímto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 12.4.2013 13:26

Ak mate v jazierku nejaku pobreznu zonu, alebo rastliny v nadobach, skontrolujte ci vam to niekde nehnije. Aj toto byva casta pricina uhynu najma v malych jazierkach. Po dlhej zime mozno niektore rastliny odumreli a prvym oteplenim sa zacali aktivnejsie rozkladat. Rastliny ked su v obdobi rastu v plnej sezone cistia vodu, ale ak nie su pod kontrolou moze nastat casovana bomba. A problem byva najma skoro na jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 12.4.2013 18:20

Diky... do uvahy pripadaji obe varianty.Cerpadlo jelo nonstop.Takze pri jatnim ochlazeni na -15 mohly dostat karasi posledni ranu z milosti.Zajimave, ale je ze ostroredky a perlini jsou O.K. Liny jsem jeste nevidel.ale ti jsou zalezli a vylezou az se otepli.Snad jeste dychaji.

Druha varianta, tlejici zbytky rostlin..ty sice odstranuji, ale nejake listi tam vzdy napadne.Kazdopadne bylo jezirko odvetrane.Objem je 5cbm.Voda je pruzracna, ale je uz videt na tajicim ledu..jeste vcera neco malo zelena rasa.Ryby byly dobre krmene, zadna plisen... Takze pristi rok bude cerpadlo vypnute a tesne pred zimou dam jeste do vody bakterie na zbytky biomasy ve vode at ji zlikviduji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.11 (?), 12.4.2013 19:49

Ono stím listím to tak neberte tragicky, jde o to abyste si neměl 1/3 jezírka zarostlou rákosím kter najaře hnije, já tam taky měl relativně dost listí a ryby přežili a zatím se zdá že bez problémů (za 7let co jezírko mám mi nevydržela zimování 1 ryba) a mám tam koiáky, karasy, amura, jeseny, líny, slunečnice, dohromady cca 30- 40 ryb v cca 4kubíkovém jezírku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 12.4.2013 20:00

Tak to mate hodne ryb... jakou mate hloubku?Na zimu asi vypinate filtraci a vzduchovani resite ci ne?Koi kapra jsem jednou zkousel a jednoho mi odchytil souseduv kocour... uz je v kocicim nebi... ne mou pricinou.A druhy neprezil zimu. Hloubku mam 80 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.11 (?), 13.4.2013 12:43

Ryb je to hodně, to máte pravdu, letos jich bylo o cca 15 kusů víc než obvykle (15 zlatých/modrých jesenů které budu letos dávat do nového rybníčku a přes zimu sem je něměl kam dát) jinak těch ostatních cca 6 let tam bylo průměrně kolem 25ti ryb  (kolem 15-30cm). Letos mám v plánu zredukovat počet na 15 ryb dohromady, kvůli čistotě jezírka, která se nedala přes léto udržet. Hloubka jezírka je asi jeden metr, přes zimu vypínám filtraci a dávám tam čerpadlo s plovákem které je ponořené v hloubce asi 50ti centimetrů které zabraňuje tomu aby voda zamrzla. (čerpadlo je rozhodně lepší než kompresor, který velmi ochlazuje)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.11 (?), 13.4.2013 13:02

který velmi ochlazuje vodu, protože do ní vhání ledový vzduch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.59 (?), 12.4.2013 23:35

Pozor, nie len listy napadane do jazierka. V pobreznej zone mozete mat 10ky kg korenov rastlin, mozno by ste boli prekvapeni, ako sa niektore dokazu rozrast za rok ci dva. Zasadene v nadobach tuto mozu tlakom roztrhnut. Sam som pozoroval na lekne ako korene zdeformovali velky plastovy crepnik. Ak dojde k uhynu a odhnitiu korenov, moze to narobit zle. Inak korene odhnivaju postupne tak ci tak a tvori sa z toho taka cierna blatova hmota. Rastliny si tak tvoria anaerobne prostredie pri korenoch, co im viac vyhovuje. Kamene to zafarbi nacierno. Preto na koiphen nikto neodporuca rastliny v koi jazierku. Je to narocnejsie na udrzbu. Ked rastliny, tak mozno ponorne, aale clovek to musi mat pod kontrolou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika