Nasátí ryb čerpadlem skrz gulu



Aqarista - (11) - 215.37 (?) 
24.9.2013 12:48, zobrazeno: 4906x

Nemohu přijít na to proč se mi stalo už třikrát, že přez gulu vplují ryby do potrubí a následně uhynou před zůžením u čerpadla. (poznám to až když mi přestane proudit voda do filtru) Vždy šlo o ryby dospělé a velikosti u které bych ani nevěřil, že se pod kryt guly vejdou. Víc než půl roku se mi nic takového nestalo až včera hned tři kusy. Nevím co, nebo proč je to tam láká. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 102.21 (?), 25.9.2013 8:02

To je divné. Já sice gulu nemám, ale asi by problémy dělat neměla. Jak velké kusy to nasálo? Dokáži si to představit u "potěru". Ale u ryb dospělých? Že bhybná montáž? Předimenzované čerpadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.9.2013 9:40

Ryby se někdy dokážou protáhnout neuvěřitelně malou dírou. Už několikrát mi lidé přinesli na opravu "rozbité" čerpadlo, z jehož útrob jsem při rozebrání vyndal docela velkou rybu.  
Jste si jistý, že problém je v guli? Nemůže se jednat o chybějící koš ve skimmeru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.216 (?), 26.9.2013 17:46

Ryba prošla gulou, skimer mám napojen na jiné čerpadlo. Zajímavé je, že teď mám krycí dekl sundaný (musel jsem, když jsem rybí mrtvoly vyháněl z potrubí protiproudem) a ryby se k otvoru ani nepřiblíží. Jednalo se o cca 25 cm velké karasy, kteří se protáhli štěrbinou mezikrycím deklem a okrajem guly. Čerpadlo má výkon 15000 m3 z hodinu ale skutečnost vzhledem k dopravní délce a převýšení bude asi třetinová, takže si myslím, že to snad ani příliš nesaje, navíc před čerpadlem je to ze 110 mm zredukováno na 50mm. Nenasálo to zatím ani potěr a to bych poznal, vývod mám zaůstěný do připravované kořenovky cca 6 m3 ve které zatím nemám nic takže je to vlastně další nádrž na začátku cca 10m potůčku a tam bych ty rybky viděl.Prostě záhada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.113 (?), 14.10.2013 18:14

Ryby mají snahu migrovat (hledat nový životní prostor za každou cenu), nic jiného v tom není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.60 (?), 15.10.2013 9:56

Zdravim vsetkych priaznivcov toho nasho sveta...laugh Tak citam ze tie rybicky su ako Nemo.No ja este nemam spusteny svoj rybnik ale gulu som si vyrobil sam s KG kolena, redukcie a plastovych tanierov.Tie plastove taniere su vlastne kryt guly a zaroven su na zavit takze môzem prietok regulovat a dufam ze pokial budu mensie tak sa mi tam nedostanu no a popritom mam nasavanie gravitacne do filtracie.Je pravda ze ryby si stale hladaju novy svet ale mozno by si to mohol skusit takym spôsobom ze by si tu gulu prekryl nejakym riedsim sitom ale tak aby si ho mohol sem tam vycistit.Neviem ci je to dobry napad ale za pokus to stojiindecision

Gula vlastna vyroba
Gula vlastna vyroba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.60 (?), 15.10.2013 10:02

dalsie foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.6 (?), 15.10.2013 19:31

Na jednu stranu obdivuju, že jste se do toho pustil. Na druhou stranu mě udivuje, že se s tím děláte. Ušetřil jste na tom max pár stokorun, které při stavbě jezírka jsou zanedbatelným výdajem. Především bych měl strach, že to někde poteče a co pak? Oddělat fólii, koupit gulu apod? To je práce, kterou bych nikdy nechtěl dělat. Osobně jsem okolo guly dal kolem dokola proužek pletiva a funguje to bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika