napájení jezírka vodou z podzemní drenáže = stálý přítok



host - 235.12 (?)
25.5.2007 6:49

Tak se mě poradili chovatelé pstruhů z Rybářství Vysočiny, tady bych se asi rad nedočkal. Tak podle přítoku a množství chladné vody můžu mít 8 kg pstruhů na 1 m3 vody v jezírku a hloubku minimálně 1,5 m, aby se voda nepřehřívala. Třeba se tato informace bude někomu hodit, tak ji tady uvádím. Dno i stěny vyložím plochými kameny což pstruhům vyhovuje. Rybníčkům a jezírkům zdar.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Karel.boy - (2), 18.5.2007 10:22, zobrazeno: 8158x

Dobrý den, zamýšlím stavbu zahradního jezírka na mírně svažitém pozemku s možností stálého přítoku čisté a chladné vody z podzemní drenáže se stálým průtokem 120 až 200 litrů za hodinu. Jezírko plánuji 40 m3 s maximální hloubkou 1,5 m. Prosím Vás o radu zda by bylo možné v tomto jezírku chovat pstruhy a siveny a v jakém přibližném množství ?

Děkuji za radu. Karel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Karel.boy - (2), 21.5.2007 8:58
Jde mi o to jestli takovýto přítok je dostatečné pro pstruhy, nebo zda je nutné nucené provzdušńování čerpadlem? Zajímá mně Váš názor na množství ryb na 1 m3 vody s tímto přítokem? Slyšel jsem názor, že by to mohlo být až 20kg ryb na 1 m3 vody, což je asi přehnané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.12 (?), 25.5.2007 6:49

Tak se mě poradili chovatelé pstruhů z Rybářství Vysočiny, tady bych se asi rad nedočkal. Tak podle přítoku a množství chladné vody můžu mít 8 kg pstruhů na 1 m3 vody v jezírku a hloubku minimálně 1,5 m, aby se voda nepřehřívala. Třeba se tato informace bude někomu hodit, tak ji tady uvádím. Dno i stěny vyložím plochými kameny což pstruhům vyhovuje. Rybníčkům a jezírkům zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 26.5.2007 13:58
Hm, drenáže často v době sucha "drenážovat" přestávají. Než tam začnete něco náročného chovat, promyslete si, co udělat, když v horkém suchém létě přítok vody přestane.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.12 (?), 28.5.2007 7:42
Za mým pozemkem tato drenáž asi po 100 metrech ústí do potoka, kde i v suchých a horkých letních týdnech stále vytéka voda, mám to vypozorované, že kolem 100 litrů za hodinu tam vytéká pořát. Na jaře a na podzim to je třikrát více, tak se toho nebojím, přidám tam víc rostlin a množství ryb budu zvyšovat opatrně a postupně.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.131 (?), 17.8.2009 21:39
Běžne se nasazuje 30-45ks pstruhu na 1000litru vody.Provzdušnění je nutné doporučuji čerpadlo a nechat padat vodu s výšky dostanou se kopit takové bloky přes které když se nechá vodaprotékat tak se obohatí o kyslík. Popis Bioblok - zařízení určené ke zvýšení obsahu kyslíku ve vodě (z 60% nasycení až na 90%). - jednoduchá instalace, pracuje na mechanické bázi bez potřeby elektrické energie. - kapacita jednoho bloku je 15 l/sec. cena je 1200kč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika